Wietnam – Kambodża – Laos 27.12.2012 – 09.01.2013

1 DZIEŃ Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w terminalu A (nowy), w hali odlotów, sektor E,  stanowisko 269 – LogosTour. Wylot do Wietnamu. 2 DZIEŃ: HO CHI MINH CITY (Wietnam) Rano przylot do Hanoi, a następnie przelot do stolicy kraju Ho [...]

Wietnam – Kambodża – Laos  27.12.2012 – 09.01.2013

1 DZIEŃ
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w terminalu A (nowy), w hali odlotów, sektor E,  stanowisko 269 – LogosTour. Wylot do Wietnamu.

2 DZIEŃ: HO CHI MINH CITY (Wietnam)
Rano przylot do Hanoi, a następnie przelot do stolicy kraju Ho Chi Minh (dawny Sajgon). Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Po południu zwiedzanie miasta: zabytkowy budynek poczty, katedra Notre Dame, Muzeum Wojny i ulica Dong Khoi. Spacer po dzielnicy chińskiej Cho Lon: targ Ben Thanh i pagoda Tien Hau.

3 DZIEŃ: HO CHI MINH – DELTA MEKONGU – CAN THO
Całodniowa wycieczka do Delty Mekongu. Przejazd do Cai Be. Rejs krytą, drewnianą łodzią, zwaną sampan, po kanałach Delty. Postój na obiad w gościnnym gospodarstwie lokalnego rolnika; okazja do kupna świeżych owoców tropikalnych z jego sadu. Po południu dalszy rejs do Vinh Long i przejazd autokarem do Can Tho. Zakwaterowanie w hotelu.

4 DZIEŃ: CAN THO – HO CHI MINH – SIEM REAP (Kambodża)
Rano wycieczka łodzią na gwarny, targ wodny w Cai Nong i Cai Rang. Następnie powrót autokarem do Ho Chi Minh. Wylot do Siem Reap w Kambodży. Zakwaterowanie w hotelu.

5 DZIEŃ: ANGKOR THOM
Wycieczka do Angkoru. Angkor powstał pod koniec VIII wieku, kiedy król Khmerów Jayavarman II przeniósł na ten teren stolicę swojego królestwa. Przez setki lat każdy z jego następców budował świątynię w Angkorze. W ten sposób na powierzchni ponad 200 km² powstał ogromny zespół budynków świątynnych. Przed tysiącem lat Angkor był jednym z najwspanialszych miast na świecie. Spacer do Angkor Thom ostatniej stolicy cesarstwa Khmerów. Południowej bramy prowadzącej do miasta pilnują stojące w rzędach po obu stronach wspaniałe posągi, przedstawiające demony i dobre duchy. Na samym środku Angkor Thom stoi świątynia Bayon, która funkcjonowała jako łącznik między niebem a ziemią. Zwiedzanie tarasu słoni oraz podziwianie pięknych ozdób ściennych na tarasie ”Króla Trędowatych”.  Wieczór sylwestrowy.

6 DZIEŃ: ANGKOR WAT – SIEM REAP – PHNOM PENH
Zwiedzanie kompleksu zabytków Angkor Wat, z których największą i najwspanialszą, a także najlepiej zachowaną jest świątynia hinduistyczna i mauzoleum królewskie. Zbudował je w XII wieku ”Król Słońce Kambodży” – Suryavarman II. Świątynia była budowana z niezwykłym artyzmem i pieczołowitością przez 30 lat. Ściany o powierzchni 1200 m² pokrywają płaskorzeźby, które przedstawiają stworzenie świata, toczące się wojny i postacie bóstw z mitologii. Po południu transfer na lotnisko i wylot do Phnom Penh, stolicy Kambodży. Zakwaterowanie w hotelu.

7 DZIEŃ: PHNOM PENH – VIENTIANE (Laos)
Zwiedzanie miasta:  pałac królewski, Srebrna Pagoda, Wat Phnom – najważniejsza pagoda w mieście. Wizyta w Muzeum Narodowym, w którym znajdują się cenne dzieła sztuki Khmerów. Transfer na lotnisko. Wylot do Vientiane, stolicy Laosu. Po przylocie – formalności wizowe. Zakwaterowanie w hotelu.

8 DZIEŃ: VIENTIANE –  LUANG PRABANG
Zwiedzanie Vientiane, m.in.: najważniejsze centrum religijne Laosu – świątynia Pha That Luang, pagoda Wat Sisaket i pagoda Wat Phra Kaeo, w której przechowywany był słynny posąg szmaragdowego Buddy (obecnie jest on w Wielkim Pałacu, w Bangkoku). Postój przy pomniku niepodległości Patuxai i widok z góry na całe miasto. Transfer na lotnisko i wylot do Luang Prabang. Zakwaterowanie w hotelu.

9 DZIEŃ: LUANG PRABANG
Luang Prabang jest najlepiej zachowanym zabytkowym miastem w południowo-wschodniej Azji. Wzdłuż ulic stoją domy mieszkalne i sklepy pochodzące z czasów kolonialnych. Na trasie zwiedzania znajdą się m.in. buddyjskie świątynie z bogato zdobionymi wnętrzami: stupa Wat Wisounalat, Wat Mai oraz liczący cztery wieki królewski kompleks klasztorny – Wat Xieng Thong. Wejście na wzgórze Phu Si, z którego rozpościera się piękny widok na miasto i pałac królewski. Malowniczy zachód słońca za rzeką Mekong z górami w tle. Czas wolny na spacer po nocnym targu H’mong.

10 DZIEŃ: LUANG PRABANG – PAK OU
Wyjazd nad brzeg rzeki i rejs łodzią motorową wzdłuż Mekongu do jaskini Pak Ou. Przez minione 500 lat królowie, książęta, kupcy i wieśniacy przybywali do groty na modlitwy, zostawiając jako wota ponad 3 tysiące statuetek Buddy. Widziane w półmroku wnętrze groty, rozświetlane tysiącami częściowo pozłacanych wizerunków Buddy, tworzą wręcz mistyczny nastrój. Posiłek w formie pikniku w jaskini. Późnym popołudniem powrót do Luang Prabang.

11 DZIEŃ: LUANG PRABANG – HANOI
Poranna wizyta w byłym pałacu królewskim, obecnie Muzeum Narodowym. Transfer na lotnisko i wylot do Hanoi. Zakwaterowanie w hotelu. Miasto Hanoi zachowało swój oryginalny, historyczny wystrój, chociaż nowe budynki zajmują coraz więcej przestrzeni miejskiej. Czas wolny na zakupy pamiątek : lokalne wyroby rękodzieła, tekstylia, ao dai, czyli tradycyjne suknie noszone przez wietnamskie kobiety.

12 DZIEŃ: HANOI – ZATOKA HALONG
Zwiedzanie miejsc związanych z „wujem Ho”: Plac Ba Dinh, gdzie stoi – zbudowane z granitu i marmuru – mauzoleum Ho Chi Minha oraz jego skromny dom, w którym żył i pracował. Przejazd do Pagody Jednej Kolumny zbudowanej w XI w. Zwiedzanie: Świątyni Literatury – pierwszego, założonego w 1076 roku, uniwersytetu Wietnamu.

Po południu wyjazd autokarem nad zatokę Halong Bay. Następnie rejs statkiem wycieczkowym po zatoce Halong. Jest ona znana z malowniczych formacji skalnych; wystające z morza góry, czyli wapienne ostańce, których jest ok. 3 tysięcy, tworzą unikalny krajobraz z licznymi zatoczkami, grotami, skalistymi wysepkami. Podczas rejsu posiłek składający się ze świeżych owoców morza. Nocleg na pokładzie.

13 DZIEŃ: ZATOKA HALONG BAY – HANOI
Skoro świt podziwianie wschodu słońca nad zatoką Halong. Po śniadaniu na pokładzie, powrót na ląd. Po południu przejazd do Hanoi; po drodze gwarne wioski i piękne krajobrazy. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem okazja podziwiania specjalności wietnamskiej: oryginalnego teatru kukiełek na wodzie.

14 DZIEŃ: HANOI
Transfer na lotnisko. Wylot do Europy. Przylot do Warszawy.

Trasa: HO CHI MINH CITY (Wietnam) – DELTA MEKONGU – CAN THO – SIEM REAP (Kambodża) – ANGKOR THOM – ANGKOR WAT – PHNOM PENH  – VIENTIANE (Laos) – LUANG PRABANG – PAK OU – HANOI (Wietnam) – ZATOKA HALONG

Cena obejmuje:

 • przeloty międzynarodowe,
 • przeloty wewnętrzne,
 • przejazdy autokarem z klimatyzacją,
 • zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje 2-osob., jedna noc na statku wycieczkowym, kabiny 2-osob. z łazienką, dopłata do pokoju/kabiny 1-osob. 1350 PLN,
 • śniadania; oraz wymienione w programie obiady i kolacje,
 • wieczór sylwestrowy z kolacją,
 • opiekę pilota,
 • usługi przewodników lokalnych,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (NW, KL, bagaż).

UWAGA!

 • Przy wpłacie II raty należy dostarczyć skan paszportu (strona ze zdjęciem). Paszport powinien być ważny co najmniej rok od daty zakończenia wycieczki. Do Wietnamu, Kambodży i Laosu potrzebne są wizy, które otrzymuje się przy przekraczaniu granicy. Należy mieć min. 4 wolne strony w paszporcie oraz należy zabrać ze sobą 4 zdjęcia.
 • Na bilety wstępu, wizy oraz opłaty lotniskowe należy zabrać ze sobą ok. 290 USD.
 • Zalecana profilaktyka przeciwmalaryczna.
 • Na zwyczajowe napiwki sugerujemy przeznaczyć ok. 30 USD.

Dodaj komentarz