Uzbekistan (+wyprawa na pustynię)

Wspaniałe meczety w Samarkandzie. Tradycyjne bazary w Bucharze. Kolacja w zabytkowej medresie. Miasto z gliny – Chiwa. Występy przy ognisku. Noc w jurtach. Krótka wyprawa na wielbłądach po pustyni. Atrakcyjne wyroby rękodzieła, oryginalne pamiątki. Serdeczni ludzie. 1 DZIEŃ Zbiórka na Lotnisku Chopina [...]

  • Dodane przez: Ambit Tour
  • Tagi:
  • Cena: 7.750 zł/osobę

Wspaniałe meczety w Samarkandzie. Tradycyjne bazary w Bucharze. Kolacja w zabytkowej medresie. Miasto z gliny – Chiwa. Występy przy ognisku. Noc w jurtach. Krótka wyprawa na wielbłądach po pustyni. Atrakcyjne wyroby rękodzieła, oryginalne pamiątki. Serdeczni ludzie.

1 DZIEŃ
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w terminalu A (nowy), w hali odlotów, przy stanowisku odpraw LogosTour. Wylot do Uzbekistanu.Uzbekistan (pustynia)

2 DZIEŃ  TASZKENT
Przylot do Taszkentu, stolicy Uzbekistanu. Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek. Po śniadaniu zwiedzanie miasta – plac Khast-Imam, medresa Barak Khan, meczet Tellya Sheikh oraz mauzoleum Abu Kaffal Chachi z XVI w. Następnie przejazd pod medresę Kukeldash, najsłynniejszą z 17 szkół koranicznych stolicy. Spacer po Chorsu, największym bazarze nie tylko Taszkentu, ale i Azji Centralnej. Wizyta w Muzeum Sztuk Dekoracyjnych, znajdującym się w byłej rezydencji carskiego dyplomaty. Postój przy kościele katolickim, gdzie stoi obelisk poświęcony żołnierzom armii gen. Andersa. Transfer na lotnisko i wylot do Urgench/Chiwy. Kolacja.

3 DZIEŃ  CHIWA
Zwiedzanie liczącego ponad 2,5 tys. lat starego miasta Chiwy, które mieści się wewnątrz potężnych murów z gliny. Spacer wąskimi uliczkami, przy których stoją zabytki – Kunia Ark, medresa Mohammed Amin Khan, mauzoleum Sayid Alauddin, meczet Djuma, pałac Tash Hauli, mauzoleum Pakhlavan-Mahmud. Czas wolny na bazarze. Kolacja w Toza Bogh, dawnej rezydencji szejków Chiwy. Atrakcyjny spektakl folklorystyczny.

4 DZIEŃ  CHIWA – BUCHARA
Przejazd do Buchary przez pustynię Kyzyl-Kum drogą prowadzącą fragmentami wzdłuż rzeki Amur-Darya. Kolacja.

5 DZIEŃ  BUCHARA
Zwiedzanie miasta. Zespół architektoniczny Poi-Kalon, szkoły koraniczne Ulugh Beg z XV w. i Abdul-Aziz Khan z XVII w., meczet Bolo-Hauz, cytadela Ark, mauzoleum Chaschma-Ajub ze źródełkiem o cudownych właściwościach, mauzoleum Samanidów z IX w. Następnie wizyta w meczecie o czterech minaretach – Chor Minor. Odpoczynek przy herbacie i zwiedzanie prywatnego domu z niewielkim muzeum. Spacer po bazarze. Kolacja.

6 DZIEŃ  BUCHARA
Zwiedzanie letniej rezydencji emirów Buchary Sitoraï-Mokhi-Khossa oraz mauzoleum mędrca sufizmu Baha-ud-Din Naqshband Bukhari. Po południu zwiedzanie kompleksu Lyabi Hauz z medresą Kukeldash oraz dawną rezydencją derwiszów Kanaka. Kolacja z występem folklorystycznym w medresie Nadir Divan Begi.

7 DZIEŃ  GIZDUVAN – (Pustynia)
Przejazd do Gizduvan. Krótka wizyta w atelier i muzeum ceramiki. Krótki postój w Navoiy, na polskim cmentarzu wojennym. Przejazd nad brzeg malowniczego Jeziora Ajdarkul. Odpoczynek. Posiłek w formie pikniku (ryby). Krótki przejazd do obozowiska i zakwaterowanie w jurtach.  Kolacja. Ognisko i występ kazachskiego śpiewaka Akynia. Nocleg w jurtach (na 1 noc), tradycyjnych namiotach nomadów.

8 DZIEŃ  NURATA – SAMARKANDA
Wczesnym rankiem 15 minutowa przejażdżka na wielbłądach. Przejazd do Nurata, małej miejscowości będącej miejscem pielgrzymek muzułmanów. Krótkie zwiedzanie meczetu oraz pozostałości fortu Aleksandra Wielkiego. Obiad w lokalnym domostwie. Przejazd do Samarkandy. Kolacja.

9 DZIEŃ  SAMARKANDA
Zwiedzanie Samarkandy, stolicy imperium Timura. Plac Registan otoczony trzema medresami z XV-XVII w. – Ulugh Beg, Tillia Kori i Shir Dor. Spacer po bazarze. Następnie zwiedzanie pozostałości obserwatorium astronomicznego Ulugh Bega. Przejazd na wzgórze Afrosiab, gdzie trwają wykopaliska archeologiczne; wizyta w muzeum. Przejście aleją pięknie zdobionych grobowców w nekropolii Shahi Zinda z IX-XX w. Zwiedzanie manufaktury dywanów Khudjum. Zwiedzanie mauzoleum Gur Emira, miejsca spoczynku Timura i jego potomków. Wizyta w pracowni artystki projektującej jedwabne ubrania. Kolacja w domu tadżyckiej rodziny.

10 DZIEŃ  SAMARKANDA – TASZKENT
Dalszy ciąg zwiedzania Samarkandy. Wizyta w meczecie z XV wieku, który Tamerlan wystawil swojej ukochanej żonie Bibi Khanum. Następnie spacer po pobliskim bazarze, gdzie kupcy handlują lokalnymi warzywami i owocami, przyprawami oraz typowymi dla Uzbekistanu wyrobami ludowego rękodzieła.

11 DZIEŃ
Wczesnym porankiem przejazd na lotnisko. Wylot do Europy. Przylot do Warszawy.

Trasa: TASZKENT- CHIWA – BUCHARA – GIZDUVAN (pustynia) – NURATA – SAMARKANDA

Terminy:

  • 25.04 – 05.05.2014
  • 05.09 – 15.09.2014

Cena obejmuje:
• przeloty międzynarodowe,
• przelot wewnętrzny,
• przejazd pociągiem na trasie Samarkanda-Taszkent,
• przejazdy autokarem/mikrobusem z klimatyzacją,
• zakwaterowanie w hotelach 3* oraz w pensjonatach o tradycyjnym wystroju, pokoje 2-osob., dopłata do pokoju 1-osob. 560 PLN; na pustyni 1 nocleg w jurtach 6-osob.,
• śniadania i kolacje; 2 obiady (dzień 7. i 8.),
• kolacja z występami w Bucharze,
• kolacja w domu tadżyckiej rodziny,
• bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
• opiekę pilota,
• usługi przewodników lokalnych,
• ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

I RATA
1000 PLN płatna przy zapisie

II RATA
płatna na 35 dni przed wyjazdem

Uwaga:
• Przy zapisie na wycieczkę należy do umowy dołączyć kopię paszportu. Przy wpłacie II raty należy złożyć paszport do wizowania, ważny co najmniej pół roku po zakończeniu wycieczki, wypełniony w języku polskim wniosek wizowy, 2 fotografie oraz opłatę za wizę 60 PLN i za pośrednictwo wizowe 50 PLN. W przypadku składania w/w dokumentów w innym terminie niż powyższy – dodatkowa opłata za wizę indywidualną 245 PLN. W paszporcie powinny być min. 2 strony wolne.
• W prawie każdym obiekcie zabytkowym pobierana jest opłata za fotografowanie – ok. kilku USD.
• Jeden nocleg w jurtach 6-osobowych. Pościel na miejscu. Namiot-jadalnia, namiot do odpoczynku, jurt-bar, 6 toalet, 2 prysznice. Obozowisko czyste, obsługa kazachsko-rosyjska. Potrzebny sweter lub polar, latarka. Warto zabrać osobną małą torbę/plecak na rzeczy mogące się przydać w nocy w jurtach i w dzień na pustyni.
• Na zwyczajowe napiwki dla przewodników lokalnych sugerujemy przeznaczyć ok. 40 USD.

Dodaj komentarz