Tajlandia 30.12.2012 – 08.01.2013

1 DZIEŃ Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w terminalu A (nowy), w hali odlotów, sektor E, stanowisko 269 -  LogosTour. Wylot do Tajlandii. Tranzyt przez lotnisko europejskie. 2 DZIEŃ: BANGKOK Przylot do Bangkoku. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Zwiedzanie miasta: najważniejszy w [...]

 • Dodane przez: Ambit Tour
 • Tagi: , ,
 • Cena: od 7.900 zł / osobę
Tajlandia 30.12.2012 – 08.01.2013

1 DZIEŃ
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w terminalu A (nowy), w hali odlotów, sektor E, stanowisko 269 -  LogosTour. Wylot do Tajlandii.

Tranzyt przez lotnisko europejskie.

2 DZIEŃ: BANGKOK
Przylot do Bangkoku. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Zwiedzanie miasta: najważniejszy w Tajlandii kompleks królewsko-świątynny: Wielki Pałac (Grand Palace), świątynia Szmaragdowego Buddy (Wat Phra Kaew), gdzie przechowywany jest wyrzeźbiony z cennego szmaragdu mały posążek Buddy, świątynia Odpoczywającego Buddy (Wat Pho). Następnie spacer przez dzielnicę chińska. Wieczorem kolacja sylwestrowa z muzyką i powitanie Nowego Roku. Targu Kwiatowym (Pak Klong Talad) z pięknymi kwiatami orchidei, lotosu, jaśminu. Przejazd do świątyni Złotego Buddy (Wat Traimit), w której podziwiać można szczerozłoty, ważący ponad 5 ton, posąg Buddy. W drodze powrotnej do hotelu wizyta w Galerii Kamieni Szlachetnych. Kolacja powitalna.

3 DZIEŃ: BANGKOK
Zwiedzanie Bangkoku. Wycieczka po klongach – rejs łodzią po rzece i kanałach, wizyta na słynnym Targu Kwiatowym (Pak Klong Talad) z pięknymi kwiatami orchidei, lotosu, jaśminu. Przejazd do świątyni Złotego Buddy (Wat Traimit), w której podziwiać można szczerozłoty, ważący ponad 5 ton, posąg Buddy. W drodze powrotnej do hotelu wizyta w Galerii Kamieni Szlachetnych. Przelot do Chiang Rai. Zakwaterowanie w hotelu.

4 DZIEŃ: CHIANG REI – CHIANG MAI
Wyjazd do wiosek plemion górskich Karen lub Padaung, znanego jako Długie Szyje ze względu na ciężkie, mosiężne pierścienie, które kobiety noszą na szyjach. Przejazd do najbardziej na północ wysuniętego miasta Tajlandii – Mae Sai, gdzie można zaopatrzyć się w lokalne produkty z Chin, Laosu oraz Birmy. W miarę możliwości (za dopłatą) przejście granicy z Birmą w Tachilek – wycieczka motorikszami po miasteczku. Przejazd w rejon przygraniczny, zwany Złotym Trójkątem. Rejs łódką po Mekongu wzdłuż granic Tajlandii, Laosu i Birmy. Przejazd do Chiang Mai. Po drodze wizyta we współczesnej świątyni buddyjskiej Wat Rong Khun. Nocleg w hotelu w Chiang Mai.

5 Dzień CHIANG MAI
Zwiedzanie Chiang Mai, stolicy północnej Tajlandii. Wizyta w wiosce rzemieślników na peryferiach miasta, znanej z produkcji wyrobów z jedwabiu, srebra, tajskiego papieru, drewnianych parasolek. Następnie zwiedzanie jednej z najważniejszych świątyń Tajlandii – Wat Phrathat Doi Suthep, położonej na górze Suthep, skąd rozpościera się piękny widok na miasto. Powrót do hotelu. Czas wolny. Dla chętnych (za dodatkową opłatą) tradycyjny tajski masaż lub wizyta na słynnym nocnym bazarze, na którym można kupić niemal wszystko począwszy od papierowych parasoli, a na wspaniałych dziełach sztuki kończąc.

6 Dzień CHIANG DAO
Wycieczka do wioski słoni w Chiang Dao. Pokaz umiejętności słoni.
Dla chętnych (za dodatkową opłatą) przejażdżka na słoniach przez dżunglę. Powrót do Chiang Mai. Po drodze wizyta na plantacji orchidei. Czas wolny. Wieczorem tradycyjna kolacja Khantoke z pokazem plemiennych tańców.

7 Dzień CHIANG MAI – SUKHOTHAI – PHITSANULOK
Wcześnie rano przejazd do dawnej stolicy jednego z królestw Syjamu, Sukhothai. Wycieczka odkrytym busikiem do pozostałości najbardziej interesujących świątyń z XIII-XV wieku – Wat Mahathat, Wat Phra Pai Luang, Wat Tra Pang Ngern, Wat Chang Lom i Wat Sri Chum. Następnie przejazd do Phitsanulok, jednego z najstarszych miast Tajlandii, miejsca narodzin króla Naresuan, który wyzwolił Syjam spod panowania Birmy. Czas wolny. Dla chętnych przejażdżka rikszami na lokalny bazar.

8 Dzień LOPBURI – AYUTTHAYA – BANGKOK
Przejazd do Lopburi znanego dzięki małpom, które całkowicie opanowały miasto. Można je spotkać niemal wszędzie na dworcu, na bazarze, w domach oraz świątyniach. Wizyta w świątyni Phra Prang Sam Yot, która należy do najbardziej cenionych zabytków Lopburi. Następnie przejazd do Ayutthaya, stolicy Syjamu w XIV-XVIII wieku. Zwiedzanie parku historycznego Phra Nakhon Si Ayutthaya z pozostałościami świątyń – Wat Mahathat, Wat Phra Srisanphet, Wat Yai Chaimongkol i Wat Mongkolbopitr. Powrót do Bangkoku.

9 DZIEŃ: KANCHANABURI
Wczesna pobudka i wyjazd na  słynny targ wodny Damnern Saduak. Po drodze postój na plantacji palm kokosowych, aby zobaczyć różne produkty z kokosa oraz zwiedzić typowy tajski dom. Dotarcie do targu długimi łodziami pokonującymi wąskie kanały – czas wolny na zakup egzotycznych wyrobów rękodzieła. Przyjazd do Kanchanaburi. Zwiedzanie słynnego mostu na rzece Kwai oraz Muzeum Wojennego i cmentarza aliantów. Powrót do Bangkoku Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

10 DZIEŃ
Przylot do Warszawy.

Trasa: BANGKOK – CHIANG RAI – CHIANG MAI – CHIANG DAO – SUKHOTHAI – PHITSANULOK – LOPBURI  – AYUTTHAYA – KANCHANABURI – BANGKOK

Cena obejmuje:

 • przeloty międzynarodowe,
 • przeloty wewnętrzne,
 • przejazdy autokarem/mikrobusem, promem/łodzią,
 • zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje 2-osob. z łazienką (dopłata do pok. 1-osob. 470 PLN),
 • śniadania i 1 kolację (Khantoke dinner) + 4 kolacje w hotelu lub lokalnych restauracjach,
 • opiekę pilota,
 • usługi przewodników lokalnych,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NW, bagaż).

UWAGA!

 • Paszport – ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki, z jedną wolną stroną.
 • Na kolację sylwestrową należy przeznaczyć ok. 100 USD.
 • Na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów należy przeznaczyć ok. 70 USD.
 • Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 30 USD.

Dodaj komentarz