Sri Lanka 29.12.2012 – 13.01.2013

1 DZIEŃ Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w terminalu A (nowy), w hali odlotów, sektor E,  stanowisko 269 – LogosTour. Wylot do Azji. 2 DZIEŃ: COLOMBO – SIGIRIYA Przylot do Colombo. Przejazd do Sigiriya. Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek po podróży. Kolacja. [...]

 • Dodane przez: Ambit Tour
 • Tagi: , ,
 • Cena: od 10.990 zł / osobę
Sri Lanka 29.12.2012 – 13.01.2013

1 DZIEŃ
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w terminalu A (nowy), w hali odlotów, sektor E,  stanowisko 269 – LogosTour. Wylot do Azji.

2 DZIEŃ: COLOMBO – SIGIRIYA
Przylot do Colombo. Przejazd do Sigiriya. Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek po podróży. Kolacja.

3 DZIEŃ: SIGIRIYA – DAMBULLA
Wejście na jedną z największych atrakcji Sri Lanki – skałę Sigiriya; na jej 180-metrowym szczycie znajdują się resztki fortecy i pałacu króla Kassyapy. W połowie skały zachowały się freski przedstawiające postaci kilkunastu pięknych kobiet.Przejazd do miejscowości Dambulla, gdzie znajdują się wykute w skale buddyjskie kaplice, z licznymi posągami Buddy. Wizyta w tradycyjnej manufakturze batiku, możliwość zakupu. Przejazd do Polonnaruwa. Zwiedzanie ruin stolicy Syngalezów założonej po upadku Anuradhapury, m.in. fragmenty imponujących budowli: pałacu królewskiego oraz licznych klasztorów i świątyń buddyjskich. Wieczór sylwestrowy.

4 DZIEŃ: AUKANA – MIHINTALE – ANURADHAPURA
Przejazd do miejscowości Aukana, znanej z 13-metrowego posągu Buddy, pochodzącego z V w. n.e. Następnie przejazd do Mihintale, gdzie znajdują się zabytkowe świątynie zwane dagobami, liczne posągi Buddy, pozostałości budowanych przed setkami lat klasztorów, królewskie baseny ozdobione kamiennymi reliefami. Po południu – zwiedzanie ruin miasta Anuradhapura, założonej w IV w. p.n.e. pierwszej stolicy królestwa Syngalezów. Postój pod ogromnym, zaliczanym do najstarszych drzew świata (2250 lat), świętym drzewem Bo, które urosło ponoć z gałązki drzewa, pod którym Budda doznał w Indiach oświecenia. Zwiedzanie pozostałości okazałych niegdyś pałaców królewskich.

5 DZIEŃ: POLONNARUWA
Przejazd do Polonnaruwa. Po drodze wizyta w pracowni rzeźbiarskiej – pokaz wytwarzania masek i rzeźb.  Zwiedzanie ruin stolicy Syngalezów założonej po upadku Anuradhapury, m.in. fragmenty imponujących budowli: pałacu królewskiego oraz licznych klasztorów i świątyń buddyjskich. Po południu – fakultatywna przejażdżka na słoniach (cena 15 USD przy min. 4 osobach).

6 DZIEŃ:  KANDY
Przejazd do Kandy, położonej wśród gór stolicy Cejlonu od XVII do XIX wieku, obecnie drugiego co do wielkości miasta Sri Lanki. Po drodze postój w okolicy Matale i spacer przez ogród przypraw, gdzie rosną m.in.: drzewa cynamonowe, pieprzowe, krzewy kawowe, wanilia. Po południu zwiedzanie Kandy, przejazd przez miasto, spacer po bazarze. Zwiedzanie Świątyni Zęba, w której przechowuje się największą relikwię kraju – ząb Buddy. Wieczorem – dla chętnych (fakultatywnie) atrakcyjny pokaz tańców wykonywanych przez kolorowo ubranych przedstawicieli różnych plemion zamieszkujących Sri Lankę.

7 DZIEŃ: PINNAWELA – KANDY
Wycieczka do schroniska dla słoni w Pinnawela. Pokaz karmienia małych słoniątek, a następnie widok na kąpiel całego stada w pobliskiej rzece. Po południu zwiedzanie Kandy, spacer po bazarze, zakupy.

8 DZIEŃ: NUWARA ELIYA
Przejazd do wspaniałego, królewskiego ogrodu botanicznego Peradeniya. Spacer alejami królewskich palm i gigantycznych drzew strefy tropikalnej. Przejazd malowniczą trasą przez góry do Nuwara Eliya – ulubionej niegdyś przez Anglików górskiej miejscowości wypoczynkowej. Po drodze podziwianie malowniczych widoków na: wysokie góry, wodospady i plantacje krzewów herbacianych. Postój w manufakturze herbaty – degustacja różnych gatunków i okazja do zakupu. Przyjazd do Nuwara Eliya.

9 Dzień PARK NARODOWY YALA
Przejazd przez góry na południe. Po drodze – malowniczy wodospad Ravana Ella. Po przyjeździe do Parku Narodowego Yala, safari samochodami terenowymi. W Parku żyje prawie 130 gatunków ptaków, m.in. kormorany, pawie, bażanty oraz liczne gatunki czapli. Nie brak także dzikich słoni, dzikich bawołów, małp, krokodyli. W Parku można czasem natknąć się także na lamparta. Nocleg w okolicach Parku.

10 Dzień GALLE – NEGOMBO
Przejazd nad słoneczne wybrzeże Oceanu Indyjskiego. Zwiedzanie otoczonego murami obronnymi Galle. Miasto było zajęte w XVI w. przez Portugalczyków, a 200 lat później – przez Holendrów. Kupcy holenderscy pozostawili po sobie mury obronne, kilka zabytkowych budynków oraz niepowtarzalny klimat starej kolonii. Przejazd do hotelu w Negombo, położonego nad Oceanem Indyjskim.

11-13 Dzień NEGOMBO
Wypoczynek w Negombo. Poza plażowaniem można fakultatywnie skorzystać z miejscowej oferty sportowej. Istnieje możliwość skorzystania na miejscu z zabiegów tradycyjnej medycyny ayurweda (kąpiele ziołowe, masaże itp.).

14 Dzień COLOMBO
Całodzienna wycieczka do Colombo. Zwiedzanie autokarem stolicy Sri Lanki – najważniejsze zabytki miasta – parlament, dzielnica eleganckich rezydencji, świątynie różnych wyznań, ruchliwe centrum z budynkami w stylu wiktoriańskim zbudowanymi w XIX w. przez Anglików. Powrót do Negombo.

15 Dzień COLOMBO
Wypoczynek w Negombo. Wieczorem transfer na lotnisko w Colombo.

16 Dzień
Wylot do Europy. Przylot do Warszawy.

Uwaga! Dla chętnych fakultatywny wypoczynek na Malediwach (w tym samym czasie, zamiast pobytu w Negombo). Przejazd do Colombo, przelot na Malediwy i powrót, 3 noclegi. Cena ok. 3500 PLN (w zależności od ceny biletu lotniczego w momencie potwierdzenia rezerwacji); dopł. do pokoju 1-osob. 1700 PLN. Zgłoszenia przy zapisie.

Trasa: SIGIRIYA – DAMBULLA – AUKANA – MIHINTALE – ANURADHAPURA – POLONNARUWA – KANDY – PINNAWELA – NUWARA ELIYA – PARK NARODOWY YALA – GALLE – NEGOMBO – COLOMBO

Cena obejmuje:

 • przeloty międzynarodowe,
 • przejazdy klimatyzowanym mikrobusem/autokarem,
 • noclegi w hotelach 3*, w Negombo hotel 4*, pokoje 2-osob. z łazienką i klimatyzacją, dopłata do pok. 1-osob. 2300 PLN,
 • śniadania (bez dnia 2. i 11.), kolacje (bufet),
 • wieczór sylwestrowy z kolacją,
 • opiekę pilota,
 • usługi przewodnika lokalnego,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (NW, KL, bagaż).

UWAGA!

 • Na bilety wstępu należy zabrać ze sobą ok. 170 USD.
 • Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 40 USD.
 • Przy wpłacie II raty należy dostarczyć skan paszportu (strona ze zdjęciem). Paszport winien być ważny min 6 miesiecyod daty zakończenia wycieczki i mieć min. 2 wolne strony. Opłata za wizę 200 PLN.

Dodaj komentarz