Reunion – Mauritius 29.12.2012 – 09.01.2013

1 DZIEŃ Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w terminalu A (nowy), w hali odlotów, sektor E, stanowisko 269 – LogosTour. Wylot na wyspę Reunion (zamorski departament Francji). 2 DZIEŃ: WYSPA REUNION (Saint-Denis – Saint Gilles-les Bains) Przylot na wyspę Reunion, położoną [...]

Reunion – Mauritius 29.12.2012 – 09.01.2013

1 DZIEŃ
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w terminalu A (nowy), w hali odlotów, sektor E, stanowisko 269 – LogosTour. Wylot na wyspę Reunion (zamorski departament Francji).

2 DZIEŃ: WYSPA REUNION (Saint-Denis – Saint Gilles-les Bains)
Przylot na wyspę Reunion, położoną na Oceanie Indyjskim 200 km na południowy zachód od wyspy Mauritius. Jest to najdalej na południe wysunięta część archipelagu Maskareny. Lądowanie w stolicy wyspy. – Saint-Denis. Przejazd do Saint Gilles-les Bains. Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek po podróży.

3 DZIEŃ: SAINT GILLES-LES-BAINS – SALAZIE
Rano wyjazd z hotelu na wycieczkę do cyrku Salazie. „Cyrki” to jedna z osobliwości wyspy Reunion. Określa się tym mianem głębokie kotliny, powstałe wśród skał na skutek erozji wulkanicznych. Spacer malowniczą drogą, obok mniejszych i większych wodospadów, wśród których najsłynniejszy to Voile de la Mariée (Welon Panny Młodej). W cyrku Salazie znajduje się szczególnie oryginalny szczyt Piton d’Anchaing. Postój na plantacji wanilii i słynnych na cały świat tutejszych orchidei. W sercu kotliny lokalna ludność uprawia warzywo charakterystyczne dla wysp archipelagu Maskarenów – chouchou (kolczoch jadalny). W drodze powrotnej postój w wiosce kreolskiej. Powrót do hotelu. Uroczysta kolacja sylwestrowa.

4 DZIEŃ: PLAINE DES SABLES – ST- PIERRE
Przejazd wzdłuż zachodniego wybrzeża wyspy w kierunku St-Pierre. Zmiana krajobrazów z pokrytych bujną, tropikalną roślinnością gór północy na księżycowe, powulkaniczne tereny południa wyspy. Wjazd w głąb wyspy przez równinę Le-Plaine-des-Cafres – największy okręg hodowli bydła. Postój na wzniesieniu zwanym Le Nez de Boeuf (nos woła), skąd roztacza się malowniczy widok na tzw. Riwierę Rempart. łączącą wulkan z oceanem. Następnie przejazd przez Plaine des Sables – miniaturową, ale kolorową, piaszczystą pustynię – do Pas de Bellecombe, Jest to punkt widokowy położony na wysokości 2200 m n.p.m., z którego widać wnętrze wulkanicznej kaldery oraz najsłynniejszy krater wyspy – Piton de la Fournaise. (2632 m n.p.m.). W drodze powrotnej krótki postój w miejscowości St-Pierre.

5 DZIEŃ: SAINT LOUIS
Dla chętnych (fakultatywnie) przejazd do Saint Louis. Droga prowadzi wzdłuż zachodniego wybrzeża wyspy i dalej malowniczą, górską trasą zwaną „drogą 420 zakrętów” do serca cyrku Cilaos. Postój na skalistym cyplu Roche Merveilleuse, otoczonym japońskimi cedrami (kryptomeria). Malowniczy widok na Cirque de Cilaos, który przed wiekami był schronieniem zbiegłych niewolników, a obecnie dzięki występowaniu gorących źródeł wykorzystywany jest do celów leczniczych.

6 DZIEŃ: SAINT GILLES
Przejazd przez okoliczne plantacje trzciny cukrowej i cedrowe lasy na szczyt Maido, skąd roztacza się niepowtarzalny widok na najbardziej dziewiczy ze wszystkich cyrków wyspy – Cirque de Mafate. Nazwa pochodzi od malgaskiego słowa „mahafaty” – zabójczy, co odnosi się do trudności w pokonaniu drogi do tego miejsca. W drodze powrotnej postój w St-Gilles i zwiedzanie mieszczącego się w kolonialnym dworze z XVIII wieku – Muzeum Villèle, poświęconego okresowi niewolnictwa.

7 DZIEŃ: SAINT-DENIS – PORT LOUIS (Mauritius)
Przejazd do stolicy wyspy Reunion – Saint-Denis. Zwiedzanie miasta – wizyta w katedrze, spacer po nadmorskiej esplanadzie Le Barachois, obsadzonej egzotycznymi drzewami i krzakami. Transfer na lotnisko i przelot na wyspę Mauritius. Przylot do Port Louis – stolicy wyspy. Objazd miasta i spacer po ogrodzie botanicznym Pamplemousses, w którym od XVIII w. rośnie 85 gatunków palm, okazałe lilie wodne i wiele egzotycznych roślin. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie.

8-9 DZIEŃ: MAURITIUS
Pobyt na rajskiej wyspie Mauritius, otoczonej ciepłymi wodami Oceanu Indyjskiego. Mauritius razem z wyspami Reunion i Rodrigues tworzy część archipelagu Maskarenów. Mieszkają tu w zgodzie Hindusi, Chińczycy i Europejczycy. Wspaniały, łagodny klimat, ciepły ocean, piaszczyste plaże, bogata rafa koralowa, urzekające pejzaże, rzadkie gatunki flory i fauny, uprzejmość i gościnność gospodarzy, doskonała obsługa w hotelach, niewielka różnica czasu – oto powody, dla których warto odwiedzić wyspę Mauritius. Czas wolny na plażowanie i kąpiele.

10 DZIEŃ: MAURITIUS
Wycieczka wokół wyspy Mauritius. Wjazd na położone w południowo-zachodniej części wyspy wzgórze Chamarel. Postój przy wielokolorowej formacji ziemnej Seven Coloured Earth. Oglądanie pobliskiego wodospadu o tej samej nazwie, plantacji jadalnych palm oraz przełomu rzeki Black River. Postój w mieście Curepipe.

11 DZIEŃ: MAURITIUS
Czas wolny. Odpoczynek na plaży. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

12 DZIEŃ
Przylot do Warszawy.

Trasa: SAINT-DENIS (Wyspa Reunion) – SAINT GILLES-LES BAINS – SALAZIE – PLAINE DES SABLES – ST-PIERRE – SAINT LOUIS – ST-GILLES – SAINT-DENIS – PORT LOUIS (Wyspa Mauritius) – CUREPIPE

Cena obejmuje:

 • przeloty międzynarodowe,
 • przelot wewnętrzny,
 • przejazdy mikrobusem,
 • zakwaterowanie w hotelach 3*i 4*, pokoje 2-osob. z łazienką; dopłata do pok. 1-osob. 1700 PLN,
 • śniadania, kolacje,
 • kolację sylwestrową,
 • bilety wstępu do parków narodowych i zwiedzanych obiektów,
 • opiekę pilota,
 • usługi lokalnych przewodników,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NW, bagaż).

UWAGA!

 • Na wycieczki fakultatywne należy przeznaczyć ok. 160 EUR.
 • Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 50 EUR.

Dodaj komentarz