Republika Południowej Afryki (+Suazi) 28.12.2012 – 11.01.2013

1 DZIEŃ Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w terminalu A (nowy), w hali odlotów, sektor E, stanowisko 269 – LogosTour. Wylot do Afryki. 2 DZIEŃ: JOHANNESBURG Przylot do Johannesburga. Przejazd przez centrum. Wizyta w Carlton Center i podziwianie panoramy miasta, której [...]

 • Dodane przez: Ambit Tour
 • Tagi: , , ,
 • Cena: od 12.350 zł / osobę
Republika Południowej Afryki (+Suazi) 28.12.2012 – 11.01.2013

1 DZIEŃ
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w terminalu A (nowy), w hali odlotów, sektor E, stanowisko 269 – LogosTour. Wylot do Afryki.

2 DZIEŃ: JOHANNESBURG
Przylot do Johannesburga. Przejazd przez centrum. Wizyta w Carlton Center i podziwianie panoramy miasta, której charakter nadają złociste wzgórza, czyli hałdy z piasku wydobywanego z kopalni złota. Wizyta na placu Nelsona Mandeli w Sandton – najbardziej ekskluzywnej dzielnicy Johannesburga. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i krótki odpoczynek. Po południu przejazd do Heia Safari Ranch. Pobyt nad basenem w parku, gdzie spacerują zebry i żyrafy. Przedstawienie w tradycyjnej afrykańskiej lapie w wykonaniu członków plemienia Zulusów. Pokaz tańców różnych plemion zamieszkujących południową część Afryki: Zulu, Khoza, Tswana, Sotho, Shangani, Venda. Kolacja.

3 DZIEŃ: PRETORIA – SUN CITY – JOHANNESBURG
Wyjazd do Pretorii. Zwiedzanie administracyjnej stolicy kraju: Voortrekker Monument – wzniesiony dla upamiętnienia zwycięskiej bitwy nad Zulusami, Church Square oraz Union Building – siedziba rządu RPA, otoczona pięknymi ogrodami z widokiem na miasto. Przyjazd do Sun City/Lost City, afrykańskiego Las Vegas. W programie m.in.: pobyt w Dolinie Fal, tropikalnych ogrodach, kompleksie kasyn. Fakultatywna możliwość wizyty na farmie krokodyli (ok. 10 EUR). Kolacja. Powrót do Johannesburga.

4 DZIEŃ: GOLD REEF CITY
Wizyta w Gold Reef City: skansen pokazujący zabudowę Johannesburga z czasów Gorączki Złota – zjazd do kopalni złota, pokaz wytopu złota, wizyta w mennicy.  Wieczór sylwestrowy w restauracji Carnivore, w której podawane są m.in. dania z mięsa dzikich zwierząt (różne gatunki antylop, zebra, żyrafa, krokodyl, struś).

5 DZIEŃ: MPUMALANGA
Wczesny wyjazd w kierunku Parku Krugera. Po drodze – najbardziej malownicza prowincja kraju – Mpumalanga. Przejazd tzw. Panoramic Route: Blyde River Canyon, Three Randavels, unikatowe formacje geologiczne Bourke’s Luck Potholes oraz God’s Window z tropikalnym lasem. Postój nad wodospadem. Przejazd do hotelu położonego przy drodze prowadzącej do Parku Krugera. Kolacja.

6 DZIEŃ: PARK NARODOWY KRUGERA
Całodzienny pobyt w Parku Narodowym Krugera, największym rezerwacie zwierząt na południu Afryki. Foto safari w niepowtarzalnej scenerii Parku. Fakultatywnie możliwość przejazdu odkrytymi pojazdami (ok. 40 EUR). Zakwaterowanie na terenie Parku Krugera. Kolacja.

7 DZIEŃ: SUAZI – MANZINI
Wycieczka do położonego w górach królestwa Suazi. Przejazd przez malownicze tereny górskie i wioski zamieszkane przez plemię Suazi, słynące z wyrobu rzeźb w kamieniu mydlanym i wapieniu. Postój w Manzini, największym mieście Suazi i krótki spacer po miejscowym targu. Powrót do RPA. Zakwaterowanie w hotelu, w pobliżu Rezerwatu Wodnego Saint Lucia. Kolacja.

8 DZIEŃ: ZULULAND – DURBAN
Rejs statkiem po jeziorze St. Lucia. Możliwość zobaczenia m.in.: hipopotamów, krokodyli, flamingów, pelikanów. Przejazd przez Zululand i Wybrzeże Delfinów do Durbanu, największego portu RPA. Krótkie zwiedzanie miasta. Kolacja.

9 DZIEŃ: DURBAN
Wypoczynek w Durbanie, gdzie sezon wakacyjny trwa przez 12 miesięcy w roku: piękna piaszczysta plaża i możliwość kąpieli w ciepłym Oceanie Indyjskim. Wizyta na miejscowym bazarze, gdzie zakupić można oryginalne pamiątki. Fakultatywnie możliwość wizyty w Instytucie Rekina (ok. 10 EUR) lub w największym delfinarium na kontynencie afrykańskim (ok. 15 EUR). Kolacja.

10 DZIEŃ: PORT ELIZABETH
Przelot do Port Elizabeth. Zwiedzanie miasta. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu spacer po molo oraz wzdłuż wybrzeża Oceanu Indyjskiego. Kolacja w malowniczym centrum „na wodzie”; możliwość skosztowania świeżo złowionych ryb oraz owoców morza.

11 DZIEŃ: PARK NARODOWY TSITSIKAMMA – KNYSNA – OUDTSHOORN
Przejazd do Parku Narodowego Tsitsikamma. Przejście przez most linowy zawieszony nad ujściem rzeki Sztormowej. Dalszy przejazd słynną tzw. Garden Route (Droga Ogrodów). Przyjazd do Knysna, miejscowości położonej nad laguną Oceanu Indyjskiego, której strzegą słynne formacje skalne, tzw. Głowy Knysna. Przejazd przez przełęcz Outeniqua w górach Montague do Oudtshoorn, nazywanego światową stolicą strusi. Wizyta na farmie strusi i zapoznanie się z hodowlą tych interesujących ptaków. Zakwaterowanie w lodge. Kolacja (m.in. dania ze strusia).

12 DZIEŃ: MOSSEL BAY – KAPSZTAD (CAPE TOWN)
Wizyta w Cango Caves, jaskiniach z wapiennymi i kwarcowymi formacjami stalagmitów i stalaktytów. Przejazd do Mossel Bay. Zwiedzanie muzeum, w którym znajduje się m.in. wierna replika statku Bartolomeu Diaza, portugalskiego żeglarza, który pierwszy opłynął Afrykę. Przejazd do Kapsztadu. Kolacja w restauracji na Waterfront. Spacer po Nabrzeżu Victorii i Alfreda, gdzie stoją zabytkowe budynki, magazyny i spichlerze, zaadaptowane na hotele, sklepy, restauracje, kafejki. Zakwaterowanie w hotelu.

13 DZIEŃ: KAPSZTAD – PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEI
Zwiedzanie Kapsztadu: m.in. ratusza, fortu, gmachu parlamentu (z zewnątrz), ogrodów Kompanii Wschodnio-Indyjskiej. Wjazd (przy sprzyjającej pogodzie) kolejką linową na Górę Stołową (1084 m n.p.m.). Rejs stateczkiem do Wyspy Fok. Następnie wycieczka na Przylądek Dobrej Nadziei. W programie m.in. przejazd zachodnim wybrzeżem Przylądka do zatoki Hout Bay, postój w Punkcie Przylądkowym i na Przylądku Dobrej Nadziei oraz pobyt w rezerwacie pingwinów afrykańskich. Kolacja. Powrót do hotelu.

14 DZIEŃ: KAPSZTAD
Wizyta w najstarszej winnicy leżącej w okolicy Kapsztadu – Groot Constantia; zapoznanie się z procesem produkcji wina oraz degustacja najlepszych południowoafrykańskich win, brandy i porto. Zwiedzanie słynnych ogrodów botanicznych Kirstenbosch. Przejazd na Waterfront i czas wolny na zakup pamiątek. Dla chętnych fakultatywnie rejs luksusowym katamaranem po Oceanie Atlantyckim (ok. 15 EUR). Transfer na lotnisko w Cape Town. Wylot do Europy.

15 DZIEŃ
Przylot do Warszawy.

Trasa: JOHANNESBURG – PRETORIA – SUN CITY– GOLD REEF CITY – MPUMALANGA – PARK NARODOWY KRUGERA – SUAZI – MANZINI – ZULULAND – DURBAN – PORT ELIZABETH – PARK NARODOWY TSITSIKAMMA – KNYSNA – OUDTSHOORN – MOSSEL BAY – KAPSZTAD (CAPE TOWN) – PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEI

 Cena obejmuje:

 • przeloty międzynarodowe,
 • przelot wewnętrzny,
 • przejazdy klimatyzowanym mikrobusem/autokarem,
 • zakwaterowanie w hotelach 3*/4*/lodge, pokoje 2-osob. z łazienką i klimatyzacją; pokój 1-osob.(jeśli są wolne miejsca) – dopłata 1500 PLN,
 • śniadania (zwykle bufet), kolacje,
 • wieczór sylwestrowy z kolacją w restauracji Carnivore,
 • opiekę polskojęzycznego pilota-przewodnika w RPA i Suazi,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (NW, KL, bagaż).

UWAGA!

 • Na bilety wstępu i atrakcje wymienione w programie należy zabrać 200 EUR.
 • W paszporcie powinny być min. 2 strony wolne na pieczęcie graniczne przy wjeździe do RPA.
 • Na zwyczajowe napiwki oraz opłaty bagażowe sugerujemy przeznaczyć ok. 50 EUR.

Dodaj komentarz