Portugalia (+ wyspa Madera)

1 Dzień Zbiórka na Lotnisku Chopina  w Warszawie, w terminalu A (nowy), w hali odlotów, stanowisko LogosTour. Wylot do Lizbony. Po przylocie transfer do hotelu. Kolacja. Po kolacji wieczorny przejazd po mieście Lizbona nocą. Powrót do hotelu. 2 Dzień LIZBONA Zwiedzanie Lizbony. [...]

  • Dodane przez: Ambit Tour
  • Tagi:
  • Cena: 7.790 zł/osobę

1 Dzień
Zbiórka na Lotnisku Chopina  w Warszawie, w terminalu A (nowy), w hali odlotów, stanowisko LogosTour. Wylot do Lizbony. Po przylocie transfer do hotelu. Kolacja. Po kolacji wieczorny przejazd po mieście Lizbona nocą. Powrót do hotelu.

2 Dzień LIZBONA
Zwiedzanie Lizbony. Dzielnice: Bairro Alto, Chiado. Spacer krętymi uliczkami starej, uroczej Alfamy. Zwiedzanie ruin zamku Sao Jorge z XII w. Spacer elegancką Aleją Wolności, centralny plac miasta – Rossio. Następnie przejazd na zwiedzanie dawnej portowej dzielnicy miasta Belém, położonej nad rzeką Tag. Znajduje się tutaj klasztor pustelników bractwa św. Hieronima, wieża Belém w charakterystycznym dla Portugalii stylu manuelińskim, pomnik Odkrywców – symbol Lizbony – postawiony ku czci Portugalczyków, którzy przyczynili się do wielkich odkryć geograficznych. Po południu przejazd na tereny Światowej Wystawy EXPO z 1998 roku – bardzo nowocześnie przebudowanej dawnej dzielnicy przemysłowej. Powrót do hotelu na nocleg.

3 Dzień OBIDOS – ALCOBACA – BATALHA – NAZARE – FATIMA
Wyjazd do malowniczego, średniowiecznego miasteczka Óbidos. Spacer wąskimi, krętymi uliczkami wzdłuż murów obronnych. Następnie postój w miejscowości Alcobaça, leżącej u zbiegu rzek Alcoa i Baca, z imponującym opactwem cystersów Santa Maria. Przejazd do Batalha – dominikańskiego opactwa Santa Maria da Vitória, będącego arcydziełem portugalskiego gotyku. Chwila wytchnienia w malowniczej wiosce rybackiej Nazaré. Przyjazd na nocleg do Fatimy.

4 Dzień FATIMA – COIMBRA
Rano zwiedzanie bazyliki Matki Boskiej Różańcowej w Fatimie. Następnie przejazd do Coimbry. Miasto to jest najstarszym i najważniejszym ośrodkiem akademickim kraju. Zwiedzanie uniwersytetu, którego początki sięgają roku 1290. Porta Ferrea (Żelazna Brama), barokowa biblioteka Ioanina – jedna z najpiękniejszych bibliotek na świecie, kościół uniwersytecki św. Michała. Spacer uliczkami starego miasta. Nocleg w Coimbra.

5 Dnia COIMBRA – AVEIRO – PORTO
Wyjazd do Porto – drugiego co do wielkości miasta Portugalii. Po drodze postoj w mieście Aveiro, poprzecinanym siecią kanałów. Po przyjeździe do Porto zwiedzanie centrum miasta. Plac Praça da Liberdade, Avenida dos Aliados, wzdłuż której stoją reprezentacyjne kamienice. Zwiedzanie barokowego kościoła Sao Pedro dos Clerigos ze słynną Wieżą Kleryków, z której roztacza się imponujący widok na dolinę rzeki Douro (Duero). Spacer po Starym Mieście. Na trasie spaceru – katedra położona na wzgórzu Pentra Ventosa, plac O Terreiro z pręgierzem, Palacio da Bolsa, wąskie uliczki portowej dzielnicy Ribeira. Kolacja i nocleg w Porto.

6 Dzień BRAGA – GUIMARAES
Wycieczka do Bragi – miasta uważanego za kolebkę chrześcijaństwa na zachodzie Półwyspu Iberyjskiego. Zwiedzanie położonego w górach sanktuarium Bom Jesus do Monte. Przejazd do Guimarães, jednego z najpiękniejszych miast północnej Portugalii. Tu w dawnych wiekach kształtowała się niezależna państwowość kraju. Spacer po historycznym centrum miasta, które do dziś zachowało swój średniowieczny charakter. Powrót do Porto. Wolne popołudnie w Porto (możliwość degustacji słynnego wina porto). Kolację i nocleg.

7 Dzień TOMAR – LIZBONA – MADERA
Wyjazd z Porto w kierunku Lizbony. W drodze do stolicy zwiedzanie miasta Tomar, gdzie znajduje się zamek templariuszy Convento de Cristo. Przyjazd do Lizbony. Transfer na lotnisko. Wylot na wyspę Madera. Po przylocie transfer do hotelu. Zakwaterowanie (na 3 noce).

8 -9 Dzień WYSPA MADERA
Wypoczynek na wyspie Madera. W trakcie pobytu wycieczki fakultatywne – Porto Moniz, Pico do Aireiro, Cabo Girao.

10 Dzień SINTRA – PRZYLĄDEK CABO DA ROCA
Rano transfer na lotnisko i przelot do Lizbony. Po przylocie wycieczka do położonej w malowniczej okolicy miejscowości Sintra, w przeszłości letniej rezydencji królów portugalskich. W drodze powrotnej do Lizbony przejazd na Cabo da Roca – najdalej na zachód wysunięty skrawek Europy. Powrót na nocleg do Lizbony.

11 Dzień SETUBAL – EVORA
Wycieczka do Setubal. Przejazd trasą widokową wzdłuż klifowego wybrzeża Oceanu Atlantyckiego. Zwiedzanie miasteczka, którego początki sięgają X w. p.n.e., kiedy to Fenicjanie założyli tu osadę rybacką. Spacer po starym mieście. Zwiedzanie kościoła Jezusowego, który uważany jest za pierwszą w Portugalii budowlę wzniesioną w stylu manuelińskim. Przejazd do położonej na brzegu rzeki Anas – Évory, starożytnej kolonii rzymskiej. Zwiedzanie jedynej pozostałości z czasów rzymskich Templo Romano (II w. n.e.). Następnie gotycka katedra Se – największa tego typu świątynia w Portugalii z pięknym barokowym ołtarzem oraz Plac Giraldo, położony w sercu miasta. Wizyta w królewskim kościele św. Franciszka z kaplicą kości. W drodze powrotnej do stolicy krótki postój u stóp monumentalnego pomnika Chrystusa Króla stojącego nad brzegiem Tagu. Przejazd słynnym mostem 25 de Abril (25 kwietnia) ponad wodami Tagu do Lizbony. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

12 Dzień
Transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy. Przylot do Polski.
Trasa: LIZBONA – OBIDOS – ALCOBACA – NAZARE – FATIMA – PORTO – BRAGA – GUIMARAES – COIMBRA – ABRANTES – TOMAR – WYSPA MADERA – SETUBAL – EVORA – LIZBONA

TERMINY :

  • 21.03 – 01.04.2012
  • 24.04 – 05.05.2012
  • 05.06 – 16.06.2012
  • 04.09 – 15.09.2012
  • 25.09 – 06.10.2012

Cena obejmuje:
• przeloty międzynarodowe,
• przeloty wewnętrzne,
• przejazdy mikrobusem/autobusem z klimatyzacją,
• zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, pokoje 2-osob. z łazienką, dopłata do pok. 1-osob. 850 PLN,
• śniadania i kolacje,
• bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
• opiekę pilota,
• usługi lokalnych przewodników,
• ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NW, bagaż).

UWAGA
• Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 40 EUR.

 

Dodaj komentarz