Nepal – Chiny (Tybet) – Bhutan

Niepowtarzalne widoki ośnieżonych himalajskich szczytów. Dżungla oglądana z grzbietu słonia. Tajemnicze i niedostępne królestwo Bhutanu. Zawieszone na skałach klasztory.  Lot nad Himalajami. Pałac Potala – tybetański klejnot na Dachu Świata. Spotkania z mnichami buddyjskimi w szkołach klasztornych. Trekking w górskich dolinach. 1 [...]

  • Dodane przez: Ambit Tour
  • Tagi:
  • Cena: 15.990 zł/osobę

Niepowtarzalne widoki ośnieżonych himalajskich szczytów. Dżungla oglądana z grzbietu słonia. Tajemnicze i niedostępne królestwo Bhutanu. Zawieszone na skałach klasztory.  Lot nad Himalajami. Pałac Potala – tybetański klejnot na Dachu Świata. Spotkania z mnichami buddyjskimi w szkołach klasztornych. Trekking w górskich dolinach.

1 DZIEŃ
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w terminalu A (nowy), w hali odlotów, przy stanowisku odpraw LogosTour. Wylot do Nepalu. Nepal - Chiny (Tybet) - Bhutan

2 DZIEŃ  KATHMANDU (Nepal)    
Przylot do Kathmandu. Po przylocie zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek po podróży. Wieczorny spacer po Durbar Square – centralnym placu Kathmandu.

3 DZIEŃ  P.N. CHITWAN    
Przejazd nad górską rzekę Trisuli. Dla chętnych spływ pontonami po rzece Trisuli. Po południu przejazd do położonego w nepalskiej dżungli Parku Narodowego Chitwan,
położonego na zboczach himalajskiego pasma Siwalik. Jest to pierwszy park narodowy utworzony na terenie Nepalu w 1973 roku. Zakwaterowanie. Wieczorny spacer po wiosce leżącej nad brzegiem rzeki; malowniczy zachód słońca.

4 DZIEŃ  P.N.  CHITWAN
W parku Chitwan żyje ponad 100 tygrysów i prawie 500 nosorożców – ¼ światowej populacji tych zwierząt. Żyją tam też krokodyle, hieny, antylopy, dzikie bawoły i słonie, 526 gatunków ptaków i 120 gatunków ryb. Przed południem safari na słoniach – podglądanie życia dżungli z grzbietu słonia. Rejs łodziami po rzece, zwiedzanie farmy słoni z małymi słoniątkami. Po południu powrót do Kathmandu na nocleg.

5 DZIEŃ  KATHMANDU    
Rano wyjazd na trekking w okolicach Kathmandu (Nagarkot). Piesza wędrówka w niezapomnianej scenerii Himalajów. Powrót na nocleg do Kathmandu.

6 DZIEŃ  KATHMANDU – BHAKTAPUR – PATAN    
Dalszy ciąg himalajskiego trekkingu, kończącego się zwiedzaniem Changunarayan – najstarszej świątyni w Dolinie Kathmandu. Następnie przejazd do Bhaktapur – stolicy Nepalu od końca XIVw. Jest to piękne miasto o unikalnym klimacie łączącym w sobie bogactwo zabytkow z przyjazna atmosferą. Stare miasto w Bhaktapur zostało w całości wpisane na liste światowego dziedzictwa UNESCO Zwiedzanie – świątynia Nyatapola – najwyzsza swiatynia w Nepalu i najdoskonalszy przykład tradycyjnej architektury nawarskiej zwiedzanie najstarszego miasta Doliny – Pawie Okno, świątynia Nyatapola, Durbar Square z Pałacem 55 Okien, do którego prowadzą Złote Wrota. Przyjazd do Patanu – spacer po Placu Królewskim. Powrót na nocleg do Kathmandu.

7 DZIEŃ  KATHMANDU – LHASA (Chiny  Tybet)
Transfer na lotnisko i wylot do Lhasy – świętego miasta Tybetu. położonego na wysokościok. 3500 m n.p.m. Przy sprzyjającej widoczności lot nad Himalajami dostarcza wielu niezapomnianych wrazen. Lot nad Himalajami. Po przylocie transfer do Lhasy, położonej na wysokości ok. 3500 m n.p.m. Po zakwaterowaniu, czas na aklimatyzację i krótki spacer po mieście.

8 DZIEŃ  LHASA
Zwiedzanie miasta, które obecnie jest stolica Tybetańskiego Okregu Autonomicznego W XVII w. miasto stało się  siedziba dalajlamy. Wizyta w pałacu dalajlamów – Pałacu Potala,  zwanego Klejnotem Dachu Świata. Następnie kolejne wielkie atrakcje Tybetu – klasztor Sera i klasztor Drepong (w przeszłości największy klasztor na świecie, w którym mieszkało 7 tysięcy mnichów).

9 DZIEŃ  LHASA
Rano wyprawa do klasztoru Ganden będącego siedzibą tulku – następcy Dalajlamy (klasztor położony jest na wysokości 4300 m n.p.m.). Wspaniała okazja, by podziwiać górskie szczyty, przełęcze, stada jaków. Po południu zwiedzanie, leżącej w centrum Lhasy, świątyni Jokhang – celu religijnych pielgrzymek Tybetańczyków z najbardziej odległych zakątków kraju.

10 DZIEŃ LHASA – KATHMANDU (Nepal)
Pobudka przed wschodem słońca i transfer na lotnisko. Wylot do Kathmandu. Zwiedzanie Doliny Kathmandu – Pashupatinath zespół świątyń boga Siwy z obrzędami pogrzebowymi na ghatach. Następnie przejazd do podnóża wzgórza, na którym stoi stupa Boudhanath, jeden z najważniejszych centrów buddyzmu tybetańskiego (lamaizmu), ośrodek życia religijnego uchodźców tybetańskich. Popołudnie wolne; odpoczynek, zakupy unikalnych wyrobów nepalskiego rzemiosła artystycznego.

11 DZIEŃ  KATHMANDU – PARO (Bhutan)
Przelot do tajemniczego królestwa Bhutanu, w którym poziom życia mieszkańców określa się poziomem krajowego produktu szczęśliwości. Lądowanie w Paro i przejazddo stolicy Bhutanu – Thimphu na nocleg.

12 DZIEŃ  THIMPHU – PUNAKHA
Zwiedzanie Thimphu, stolicy Bhutanu. Przejazd do stupy z pięknymi malowidłami o tematyce religijnej (King’s Memorial Chorten), poświęconej pamięci trzeciego króla Bhutanu. Zwiedzanie klasztoru Pangri Zampa – pierwszej rezydencji założyciela państwa bhutańskiego Shabdrunga. Oglądanie z zewnątrz Trashi Chhoe Dzong – letniej rezydencji władz religijnych i świeckich Bhutanu. Przejazd w kierunku Punakha. Po drodze postój na przełęczy Dochula na wysokości 3150 m n.p.m. i okazja podziwiania panoramy wschodnich Himalajów bhutańskich. Nocleg w Punakha.

13 DZIEŃ  DOLINA WANGDUE – PARO
Objazd doliny Wangdue – twierdza Phodrang Dzong, malowniczo usytuowana u zbiegu dwóch rzek. Wyjazd do Paro. Wizyta w Rinpung Dzong – szkole klasztornej, kształcącej mnichów buddyjskich. Zwiedzanie miasteczka Paro. Czas na zakup unikalnych bhutańskich pamiątek. Nocleg w Paro.

14 DZIEŃ  TAKTSANG
Himalajski trekking w kierunku najsłynniejszego z bhutańskich klasztorów, zawieszonego na skale, na wysokości 3000 m Taktsang Dzong – zwanego gniazdem tygrysa. Jest on często zamknięty dla turystów, ale jego widok oraz otaczające go pejzaże są doskonałą nagrodą za wspinaczkę. Powrót na nocleg do Paro.

15 DZIEŃ  PARO – KATHMANDU
Przejazd na lotnisko w Paro i wylot do Kathmandu, a stamtąd do Europy.

16 DZIEŃ
Przylot do Warszawy.

Trasa: KATHMANDU (Nepal) – P.N. CHITWAN – KATHMANDU – PATAN – BHAKTAPUR – LHASA (Chiny – Tybet) – PARO (Bhutan) – THIMPHU – PUNAKHA – DOLINA WANGDUE – TAKTSANG

TERMINY :

  • 23.04 – 08.05.2014
  • 11.09 – 26.09.2014
  • 09.10 – 24.10.2014

Cena obejmuje:
•    przeloty międzynarodowe,
•    przeloty wewnętrzne,
•    przejazdy wewnętrzne mikrobusami z klimatyzacją,
•    zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, pokoje 2-osob., w Parku Chitwan w bungalowach, dopłata do pok. 1-osob. 1550 PLN,
•    śniadania i kolacje,
•    udział w safari na słoniach w Parku Chitwan,
•    wizy do Indii, Chin i Bhutanu,
•    opiekę pilota,
•    usługi lokalnych przewodników,
•    ubezpieczenie Signal Iduna (NW, KL, bagaż).

I RATA
2000 PLN płatna przy zapisie

II RATA
płatna na 45 dni przed wyjazdem

Uwaga:
•    Przy wpłacie II raty należy złożyć pełną dokumentację wizową tj.  4 zdjęcia, paszport – podpisany i ważny co najmniej 1 rok od daty zakończenia wycieczki z 3 stronami wolnymi, 1 wypełniony wniosek wizowy indyjski.
•    Na wizę do Nepalu trzeba przeznaczyć 30 USD.
•    Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – ok. 100 USD, raftingu na rzece Trisuli – ok. 30 USD.
•    Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 40 USD.

Dodaj komentarz