Namibia – Botswana – Zimbabwe 28.12.2012 – 11.01.2013

1 DZIEŃ Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w terminalu A (nowy), w hali odlotów, sektor E, stanowisko 269 – LogosTour. Wylot do Afryki. 2 DZIEŃ: WINDHOEK (Namibia) Przylot do Windhoek. Transfer do hotelu. Po krótkim odpoczynku zwiedzanie miasta: m.in. Christuskirche – [...]

Namibia – Botswana – Zimbabwe 28.12.2012 – 11.01.2013

1 DZIEŃ
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w terminalu A (nowy), w hali odlotów, sektor E, stanowisko 269 – LogosTour. Wylot do Afryki.

2 DZIEŃ: WINDHOEK (Namibia)
Przylot do Windhoek. Transfer do hotelu. Po krótkim odpoczynku zwiedzanie miasta: m.in. Christuskirche – kościół luterański (symbol niemieckiej architektury miasta z czasów kolonialnych), Tintenpalast – Pałac Atramentowy, fontanna meteorytu Gibeon. Kolacja.

3 DZIEŃ: PARK NARODOWY NAMIB-NAUKLUFT – SOSSUSVLEI
Przejazd do Sossusvlei w Namib-Naukluft National Park, gdzie znajdują się najwyższe wydmy świata (275 m n.p.m.). Możliwość przejścia szczytem jednej z wydm. Po drodze krótka wizyta w Seseriem Canyon. Kolacja i nocleg w lodge, położonym w pobliżu wydm.

4 DZIEŃ: SWAKOPMUND
Przejazd drogą biegnącą wzdłuż Oceanu Atlantyckiego. Przyjazd do Swakopmund, miasta bogatego w pamiątki z okresu kolonizacji niemieckiej, gdzie wciąż działają niemieckojęzyczne szkoły, instytucje kulturalne itd. Objazd miasta, m.in.: były pałac niemieckiego gubernatora, Alte Kaserne (dawne koszary), Alte Gefangen (do dziś funkcjonujące więzienie). Kolacja sylwestrowa.

5 DZIEŃ: SWAKOPMUND
Po śniadaniu – dla chętnych – atrakcje fakultatywne:

 • Wycieczka łodziami po Oceanie Atlantyckim w tzw. Zatoce Wielorybów w poszukiwaniu delfinów, pelikanów, flamingów, kormoranów. Cena ok. 65 USD (min. 4 osoby).
 • Widokowy przelot awionetką nad Wybrzeżem Szkieletów, wydmami i najstarszą pustynią świata – Namib. Cena ok. 250 USD (min. 5 osób).
 • Całodzienna wycieczka (awionetką + 4×4) do Kaokaoland – siedziby plemienia Himba. Cena ok. 800 USD (min. 5 osób). Powrót do hotelu/lodge.

6 DZIEŃ: WALVIS BAY
Przejazd do Walvis Bay. To miasteczko portowe znane jest m.in. z produkcji soli przez odsalanie wody morskiej. W drodze do hotelu widok na Ptasią Lagunę, gdzie żyją flamingi, kormorany oraz inne egzotyczne ptaki wodne i błotne. Następnie przejazd w kierunku Parku Narodowego Etosha. Po drodze wycieczka Szlakiem Welwitscha (Welwitscha Trial), gdzie rośnie endemiczna Welwitscha mirabilis, osiągająca nawet 2 tysiące lat. Przejazd przez dolinę zwaną księżycowym krajobrazem (Moon Landscape) oraz wizyta w oazie Goanikontes. Kolacja i nocleg w Parku Etosha (lub jego okolicy).

7 DZIEŃ: PARK NARODOWY ETOSHA
Całodzienne safari po jednym z największych (obszar 22 270 km²) parków narodowych w Afryce. Występuje w nim ok. 340 gatunków ptaków i dziesiątki gatunków dzikich zwierząt. Możliwość zobaczenia tzw. wielkiej piątki: lew, lampart, słoń, nosorożec i bawół. Kolacja i nocleg w lodge w parku (lub jego okolicy).

8 DZIEŃ: MAUN (Botswana)
Wczesnym rankiem przejazd w stronę Botswany. Przejście granicy w okolicy Shakawe. Następnie transfer do Maun. Przejazd przez półpustynny afrykański busz. Możliwość zobaczenia rzeki Okavango w jej górnym biegu – przed rozlewiskami. Kolacja i nocleg w Maun.

9 DZIEŃ: REZERWAT MOREMI
Początek samochodowego safari. Transfer do rezerwatu Moremi, położonego w Delcie Okavango. Jest to największa na świecie delta rzeczna, którą tworzą moczary i sawanny. Na terenie tym żyją liczne dzikie zwierzęta i setki tysięcy ptaków. Nocleg w campingu na terenie parku. Kolacja.

10 DZIEŃ: PARK NARODOWY SAVUTI
Safari przez okolice Delty do Parku Narodowego Savuti. Ponowna szansa zobaczenia wielkiej piątki oraz innych zwierząt jak: żyrafy, zebry, liczne gatunki antylop. Po drodze obiad. Po południu (jeżeli będzie dostatecznie wysoki poziom wody w Delcie): wodne safari łódkami mokoro (drewniane dłubanki). Kolacja. Nocleg na campingu, na terenie Parku Narodowego Savuti.

11 DZIEŃ: PARK NARODOWY CHOBE
Dalszy ciąg safari. Po południu przejazd do Parku Narodowego Chobe, gdzie żyje najwięcej słoni na świecie (ok. 100 tys.). Po drodze obiad. Wodne safari po rzece Chobe i możliwość zobaczenia dzikich zwierząt, m.in. hipopotamów, krokodyli oraz słoni. Kolacja. Nocleg na campingu, na terenie parku.

12 DZIEŃ: VICTORIA FALLS (Zimbabwe)
Przejazd do Kasane i dalej do Victoria Falls. Wizyta w parku przy Wodospadach Wiktorii i spacer w scenerii bujnej roślinności lasu deszczowego. Zakwaterowanie w hotelu (lub lodge). O zachodzie słońca widokowy rejs stateczkiem po rzece Zambezi. Powrót do lodge na kolację.

13 DZIEŃ: VICTORIA FALLS
Dla chętnych, fakultatywnie do wyboru: ekscytująca przeprawa łodzią lub kajakiem po rzece Zambezi w okolice wodospadów, skoki bungy z mostu na Zambezi, przelot śmigłowcem lub awionetką, safari na grzbiecie słonia i wiele innych (cena za 1 atrakcję ok. 120 USD). Wizyta w lokalnej wiosce oraz na targu z wyrobami rękodzieła. Kolacja w restauracji Boma (potrawy z dzikich zwierząt: z mięsa antylopy, zebry, żyrafy, krokodyla, strusia). Tańce tubylców przy akompaniamencie tam-tamów i tradycyjnej muzyki plemienia Shona.

14 DZIEŃ: VICTORIA FALLS
Transfer na lotnisko. Wylot do Johannesburga, a następnie do Europy.

15 DZIEŃ
Przylot do Warszawy.

 

Trasa: WINDHOEK (Namibia) – PARK NARODOWY NAMIB-NAUKLUFT – SOSSUSVLEI – WALVIS BAY – SWAKOPMUND – PARK NARODOWY ETOSHA – MAUN (Botswana) – REZERWAT MOREMI – PARK NARODOWY SAVUTI – PARK NARODOWY CHOBE – VICTORIA FALLS (Zimbabwe)

Cena obejmuje:

 • przeloty międzynarodowe,
 • przejazdy klimatyzowanym mikrobusem/autokarem (oraz odkrytym jeepem w Botswanie),
 • zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, lodges, w pokojach 2-osob., w Botswanie w namiotach; dopłata do pok./namiotu 1-osob. 1800 PLN,
 • 2 posiłki dziennie (śniadania i kolacje); podczas pobytu w Delcie Okavango: 3 posiłki dziennie,
 • kolację sylwestrową,
 • opiekę polskojęzycznego pilota-przewodnika w Afryce,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (NW, KL, bagaż).

UWAGA!

 • Wraz z wpłatą II raty należy złożyć pełną dokumentację wizową, tj. wypełnione w języku angielskim 2 formularze wizowe do Namibii, 3 zdjęcia, paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od planowanej daty wjazdu oraz opłatę za wizę 260 PLN. W paszporcie potrzebne będą co najmniej 3 wolne strony na wizy.
 • Na wizę do Zimbabwe, wstępy i atrakcje wymienione w programie należy zabrać ze sobą 250 USD.
 • Na zwyczajowe napiwki sugerujemy przeznaczyć ok. 60 USD.
 • Zalecana profilaktyka antymalaryczna.

Dodaj komentarz