Bawaria – Zamki Ludwika Bawarskiego

1 DZIEŃ Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd do Niemiec przez Czechy. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Monachium. 2 DZIEŃ Śniadanie. Przejazd do MONACHIUM, zwiedzanie miasta, m.in.: gotycki kościół NMP, Marienplatz z gotyckim Ratuszem, Pałac Wittelsbachów, kościół św. [...]

Bawaria – Zamki Ludwika Bawarskiego

1 DZIEŃ
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd do Niemiec przez Czechy. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Monachium.

2 DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do MONACHIUM, zwiedzanie miasta, m.in.: gotycki kościół NMP, Marienplatz z gotyckim Ratuszem, Pałac Wittelsbachów, kościół św. Piotra, zamek Nymphenburg. Czas wolny. Następnie stadion olimpijski wraz z Miasteczkiem Olimpijskim. Możliwość wyjazdu na Wieżę Olimpijską. Przejazd do hotelu w okolicach Schongau, obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do zamku Hohenschwangau, w którym Ludwik II spędził dzieciństwo. Następnie Neuschwanstein – najbardziej bajkowy zamek Ludwika II. Przejazd do WIESKIRCHE – zwiedzanie słynnego bawarskiego sanktuarium – rokokowego kościoła pod wezwaniem Biczowanego Zbawiciela na Łące, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kolejnym punktem jest benedyktyński klasztor i kościół w ETTAL, który był wzorowany na Bazylice Grobu Świętego w Jerozolimie. Klasztor do dziś pielęgnuje 400-lenią tradycję warzenia piwa, tu powstaje także słynny likier Ettaler Klosterlikor. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do neobarokowego zamku Linderhof. Ten najmniejszy, powstały na bazie domku myśliwskiego rodziny książęcej zamek  wraz z ogrodem angielskim ze słynną Grotą Wenus był ulubionym zamkiem „Szalonego Ludwika”. Przejazd do GARMISCH PARTENKIRCHEN – miejscowości słynącej z organizacji zimowych igrzysk olimpijskich czy też Turnieju Czterech Skoczni. Spacer po Olimpijskim Stadionie Zimowym. Wyjazd kolejką na Eckbauer, skąd rozpościera się przepiękna panorama Alp. Piesza wycieczka przez Wąwóz Partnachklamm. Krótki spacer po centrum miasteczka. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do PRIEN. Rejs promem po Jeziorze Chiemsee na wyspę Herreninsel. Spacer do zamku Herrenchiemsee, zwiedzanie. Późnym popołudniem wyjazd w drogę powrotną do kraju.

6 DZIEŃ
Powrót do Polski w godzinach porannych.

Cena zawiera:

 • Przejazd autokarem klasy lux (WC, video, barek, klimatyzacja),
 • 4 noclegi w hotelach **/***  (1 w okolicach Monachium i 3 w okolicach Schongau – pokoje 2, 3  osobowe z łazienkami), 4 śniadania, 4 obiadokolacje,
 • Opiekę pilota,
 • Ubezpieczenie NNW do 2000 EUR, KL do 15.000 EUR, bagażu do 200 EUR.

UWAGA!

 • Cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, około 80 EUR
 • Dopłata do pokoju 1-osobowego – 300 zł
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
 • Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie

Terminy :                                           Cena :

 • 28.04 – 03.05.2012                    1.385 zł
 • 04.07 – 09.07.2012                    1.385 zł
 • 05.09 – 10.09.2012                    1.385 zł

 

Dodaj komentarz