Meksyk z półwyspem Jukatan 27.12.2012 – 11.01.2013

1 DZIEŃ Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w terminalu A (nowy), w hali odlotów, sektor E, stanowisko 269 -  LogosTour. Wylot do Meksyku. Przylot do Mexico City. Transfer do hotelu. 2 DZIEŃ: MEXICO CITY Zwiedzanie centrum historycznego miasta – plac Zocalo, [...]

Meksyk z półwyspem Jukatan 27.12.2012 – 11.01.2013

1 DZIEŃ
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w terminalu A (nowy), w hali odlotów, sektor E, stanowisko 269 -  LogosTour. Wylot do Meksyku. Przylot do Mexico City. Transfer do hotelu.

2 DZIEŃ: MEXICO CITY
Zwiedzanie centrum historycznego miasta – plac Zocalo, ruiny Wielkiej Świątyni Azteków, katedra, Pałac Narodowy (siedziba prezydenta republiki) z freskami Diego Rivery. Rejs (z obiadem) ozdobnymi łodziami po kanałach Xochimilco, przy dźwiękach muzyki mariachi i marimba. Przejazd do Muzeum Antropologicznego, które posiada bezcenne eksponaty prezentujące kultury prekolumbijskie.

3 DZIEŃ: MEXICO CITY – TEOTIHUACAN
Zwiedzanie Placu Trzech Kultur, miejsca ostatniego starcia konkwistadorów i Azteków. Przejazd do bazyliki Matki Boskiej z Guadalupe, patronki obu Ameryk. Następnie wyjazd do Teotihuacan, zbudowanego niegdyś przez Tolteków i Azteków. Zwiedzanie Piramidy Słońca i Księżyca oraz Świątyni Pierzastego Węża. Wizyta w manufakturze wyrobów z obsydianu, pokaz obróbki tego kamienia. Degustacja tequili. Fakultatywnie wieczór folklorystyczny w lokalu przy placu Garibaldiego (ok. 40 USD).

4 DZIEŃ: CUERNAVACA – TAXCO – ACAPULCO
Przejazd do Acapulco. Po drodze wizyta w mieście Cuernavaca, przez wieki rezydencji rodziny Cortesa. Następnie postój w Taxco – słynnym ze srebrnych wyrobów sztuki jubilerskiej i z pięknej katedry pod wezwaniem św. Pryscylli (Santa Prisca). Wizyta w kopalni srebra – możliwość zakupu oryginalnej srebrnej biżuterii. Wieczorny rejs statkiem La Bonanza z tańcami i napojami na pokładzie (ok. 40 USD).

5 DZIEŃ: ACAPULCO
Wypoczynek w Acapulco – jednym z najsłynniejszych kurortów wakacyjnych. Dla chętnych fakultatywna wycieczka do zatoki La Quebrada, gdzie można podziwiać skoki śmiałków z 40-metrowej skały (ok. 30 USD). Wieczór sylwestrowy.

6 DZIEŃ: VISTA HERMOSA – PUEBLA
Przejazd do Vista Hermosa. Poczęstunek w pięknej hacjendzie – niegdyś letniej rezydencji konkwistadora Ferdynanda Cortesa. Przejazd wzdłuż malowniczego pasma gór wulkanicznych do miasta Puebla. Zwiedzanie miasta aniołów, m.in.: starówka z kościołem Santo Domingo, bazar, Plaza Parian.

7 DZIEŃ: PUEBLA – MONTE ALBAN – OAXACA
Zwiedzanie starożytnej stolicy Zapoteków – Monte Alban. Przejazd do Oaxaca. Spacer po kolonialnej starówce miasta.

8 DZIEŃ: MITLA – TEHUANTEPEC
Wycieczka do centrum religijnego Misteków i Zapoteków – Mitla. Przyjazd do Tehuantepec. Postój przy plantacji agawy. Następnie wizyta na ranczo połączona z degustacją mezcalu, lokalnego trunku.

9 DZIEŃ: KANION SUMIDERO – SAN CRISTOBAL
Rejs łodzią po rzece płynącej dnem kanionu Sumidero. Przejazd do San Cristobal de La Casas. Po drodze wizyta w pueblo San Juan Chamula, gdzie potomkowie Majów pieczołowicie kultywują stare tradycje. Czas wolny na indiańskim targu. Wieczorny spacer po malowniczej starówce San Cristobal – kulturalnej stolicy stanu Chiapas.

10 DZIEŃ: PALENQUE
Przejazd do Palenque. Po drodze spacer wzdłuż Agua Azul – kilkunastu fantastycznych wodospadów otoczonych zielenią wilgotnych lasów równikowych. Zwiedzanie zagubionej w dżungli stolicy Majów – Palenque ze słynną Świątynią Inskrypcji, w której znajduje się grobowiec króla Pacala.

11 DZIEŃ: BONAMPAK – YAXCHILAN
Wycieczka do odkrytych dopiero w XX wieku w sercu nieprzetartej puszczy (zwanej Selva Lacandona) starożytnych miast Majów – Bonampak i Yaxchilan, w których zachowały się niezwykle realistyczne malowidła ścienne. Zbudowana ostatnio droga z Palenque ułatwia dostęp do tego tajemniczego miejsca. Jednogodzinna wycieczka do dżungli. Przeprawa na drugą stronę rzeki Usumacinta oraz wizyta w jednej z wiosek w GWATEMALI.

12 DZIEŃ: UXMAL – MERIDA
Wyjazd na Półwysep Jukatan przez rejon Puuc, będący przed wiekami we władaniu Majów. Wspaniałym świadectwem ich potęgi są m.in. ruiny miasta Uxmal. Przejazd do miasta Merida. Wieczorny spacer po zabytkowej starówce.

13 DZIEŃ: IZAMAL – CHICHEN ITZÁ – CANCÚN
Przejażdżka dorożkami po kolonialnych uliczkach miasta Izamal i zwiedzanie klasztoru Matki Boskiej Jukatańskiej. Przejazd do stolicy Nowego Państwa Majów – Chichen Itzá. Na ogromnym terenie można podziwiać słynne budowle Majów i Tolteków: Piramidę (która znalazła się na liście 7 Nowych Cudów Świata), Świątynię Wojowników, Obserwatorium, Boisko do Gry w Piłkę, Studnię Ofiarną. Przejazd do najsłynniejszego kurortu Karaibów – Cancún.

14 DZIEŃ: CANCÚN
Wypoczynek na plaży. Dla chętnych wycieczki fakultatywne: rejs statkiem na rafę koralową i snorkeling (ok. 70 USD, min. 11 osób), wycieczka do Tulum, nadmorskiej twierdzy Majów – zwiedzanie strefy archeologicznej (ok. 60 USD, min. 11 osób, od pn. do pt.), wycieczka łodzią motorową na Isla Mujeres (Wyspę Kobiet) – relaks na malowniczej plaży (ok. 70 USD, min. 11 osób).

15 DZIEŃ: CANCÚN
Ostatnie chwile wypoczynku na plaży. Transfer na lotnisko i wylot do Europy.

16 DZIEŃ
Przylot do Warszawy.

Trasa: MEXICO CITY – TEOTIHUACAN – CUERNAVACA – TAXCO – ACAPULCO – VISTA HERMOSA – PUEBLA – OAXACA – MONTE ALBAN – MITLA – TEHUANTEPEC – KANION SUMIDERO – SAN CRISTOBAL – PALENQUE – BONAMPAK – YAXCHILAN – UXMAL – MERIDA – IZAMAL – CHICHEN ITZÁ – CANCÚN

Cena obejmuje:

 • przeloty międzynarodowe,
 • przejazdy autokarem/mikrobusem,
 • zakwaterowanie w hotelach 3*, w Acapulco 4*, w Cancún 5*, pokoje 2-osob. z łazienką, dopłata do pok. 1-osob. 1200 PLN,
 • śniadania, kolacje, w Acapulco i Cancún all inclusive (wszystko w cenie),
 • drinki powitalne w hotelach,
 • rejs z obiadem po kanałach Xochimilco,
 • poczęstunek w hacjendzie Vista Hermosa,
 • opiekę pilota,
 • usługi lokalnych przewodników,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NW, bagaż).

UWAGA!

 • Wieczór sylwestrowy z uroczystą kolacją – cena 350 PLN (płatne na 35 dni przed wyjazdem).
 • Na opłaty lotniskowe, wycieczkę do dżungli i bilety wstępu na całej trasie wycieczki należy zabrać ze sobą ok. 170 USD.
 • Na zwyczajowe napiwki sugerujemy przeznaczyć ok. 40 USD.

Dodaj komentarz