Meksyk – Kuba 29.12.2012 – 12.01.2013

1 DZIEŃ Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie,w terminalu A (nowy), w hali odlotów, sektor E, stanowisko 269 – LogosTour. Wylot do Meksyku. Przylot do Mexico City. Transfer do hotelu. 2 DZIEŃ: CUERNAVACA – TAXCO – ACAPULCO Przejazd przez „miasto wiecznej wiosny”- [...]

Meksyk – Kuba 29.12.2012 – 12.01.2013

1 DZIEŃ
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie,w terminalu A (nowy), w hali odlotów, sektor E, stanowisko 269 – LogosTour. Wylot do Meksyku. Przylot do Mexico City. Transfer do hotelu.

2 DZIEŃ: CUERNAVACA – TAXCO – ACAPULCO
Przejazd przez „miasto wiecznej wiosny”- byłą letnią rezydencję konkwistadorów – Cuernavaca do „srebrnego miasta” Taxco. Zwiedzanie Taxco: punkty widokowe, perła kolonialnej sztuki Meksyku – barokowy kościół św. Sebastiana i św. Pryscylli. Czas na zakupy biżuterii u miejscowych jubilerów. Przejazd do Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu.

3 DZIEŃ: ACAPULCO
Dzień przeznaczony na wypoczynek i korzystanie z atrakcji oferowanych przez kurort. Wieczorem uroczysta kolacja sylwestrowa w hotelu w Acapulco.

4 DZIEN ACAPULCO
Wypoczynek w Acapulco – jednym z najbardziej znanych kurortów wakacyjnych na świecie. W trakcie pobytu nad Pacyfikiem możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych: m. in. rejs po zatoce, pokazy karkołomnych skoków do wody ze skał La Quebrada i objazd miasta (ok. 45 USD). Dla chętnych wyprawa na Lagunę Coyuca, gdzie ze względu na pejzaże kręcona była jedna z części filmu „Rambo” (ok. 50 USD); sporty wodne, wynajęcie sprzętu, np. skutera wodnego itp.

5 DZIEŃ: ACAPULCO – MEXICO CITY
Wyjazd z Acapulco w drogę powrotną do Mexico City. Po drodze krótka wizyta w hacjendzie Vista Hermosa, dawnym majątku Hernana Cortesa. Przyjazd na nocleg do Mexico City.

6 DZIEŃ: MEXICO CITY
Zwiedzanie stolicy Mexico City: stare miasto – plac Zócalo, katedra, pałac prezydencki z oryginalnymi malowidłami historycznymi Diego Rivery, wizyta w Muzeum Antropologicznym z najbogatszymi zbiorami sztuki prehiszpańskiej. Następnie przejazd do dzielnicy Xochimilco na relaksującą przejażdżkę pięknie udekorowanymi, kolorowymi łodziami po kanałach, stanowiących pozostałości po „pływających ogrodach” dawnej stolicy

7 DZIEŃ: MEXICO CITY – TEOTIHUACAN
Wizyta na Placu Trzech Kultur – Tlateloco. Następnie postój w najważniejszym miejscu kultu religijnego Ameryki – bazylice Matki Boskiej z Guadalupe. Przejazd do „miasta bogów” – Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Świątynia Pierzastego Węża. Powrót do hotelu w Mexico City.

8 DZIEŃ: HAWANA
Transfer na lotnisko. Wylot do Hawany. Po przylocie przejazd wzdłuż słynnego nadmorskiego bulwaru Malecón przez dzielnice Nowej Hawany. Postój na Placu Rewolucji z budynkami rządowymi – miejscu obchodów najważniejszych świąt państwowych, pochodów i demonstracji. Zakwaterowanie w hotelu. Po kolacji, dla chętnych, fakultatywny przejazd do fortu obronnego Las Cabañas na pokaz zmiany warty i wystrzału armatniego – ceremonii z czasów kolonialnych (cena ok. 25 USD).

9 DZIEŃ: HAWANA
Zwiedzanie Starej Hawany – spacer szlakiem Ernesta Hemingwaya, place starego miasta, park centralny i Capitolio Nacional (z zewnątrz). Czas wolny – popołudnie na hawańskiej starówce. Powrót do hotelu na nocleg. Dla chętnych wieczór w światowej sławy kabarecie Tropicana (ok. 80 USD) lub mniej znanym, lecz niemal dorównującym mu poziomem artystycznym kabarecie Parisienne (ok. 45 USD).

10 DZIEŃ: PINAR DEL RIO – DOLINA VINALES
Wyjazd do prowincji Pinar del Rio na zachodzie wyspy. Zwiedzanie fabryki cygar (jeśli jest czynna; czasem wstrzymuje się produkcję). Krótki spacer po mieście. Przejazd do Doliny Vinales. Oglądanie muralu prehistorii oraz jaskini, w której w czasach hiszpańskiej kolonii ukrywali się zbiegli niewolnicy. Powrót na nocleg do Hawany.

11 DZIEŃ: ZATOKA ŚWIŃ – CIENFUEGOS – TRINIDAD
Przejazd do Trinidad, jednego z najlepiej zachowanych miast kolonialnych w Ameryce Łacińskiej. Po drodze postój w Zatoce Świń – miejscu nieudanej próby desantu rebeliantów kubańskich sprzeciwiających się rewolucji Fidela Castro. Krótki czas na plażowanie nad Morzem Karaibskim. Następnie postój i spacer po historycznym centrum miasta Cienfuegos. Zakwaterowanie w hotelu w Trinidad, Kolacja.

12 DZIEŃ: TRINIDAD – SANTA CLARA – VARADERO
Rano zwiedzanie miasta Trinidad. Spacer i wizyta w muzeum – przykład jednego z licznych w dawniejszych czasach domów-pałaców z bogatym wyposażeniem. Przejazd do miasta Santa Clara, w którym znajduje się monumentalne mauzoleum poświęcone bohaterowi rewolucji – Che Guevarze. Krótka wizyta w mauzoleum. Dalsza jazda na nocleg do Varadero na północnym wybrzeżu wyspy.

13 DZIEŃ: VARADERO

Wypoczynek na najpiękniejszych plażach Atlantyku – Varadero.

14 DZIEŃ: VARADERO – MEXICO CITY
Wolne przedpołudnie – ostatnie chwile odpoczynku w Varadero. Transfer na lotnisko międzynarodowe w Hawanie. Przelot do Mexico City i dalej do Europy.

15 DZIEŃ
Przylot do Warszawy.

Trasa: MEXICO CITY – TEOTIHUACAN – GUADELUPE – CUERNAVACA – TAXCO – ACAPULCO – MEXICO CITY – HAWANA – PINAR DEL RIO – DOLINA VINALES – ZATOKA ŚWIŃ – CIENFUEGOS – TRINIDAD – SANTA CLARA – VARADERO

Cena obejmuje:

 • przeloty międzynarodowe,
 • przejazdy wewnętrzne klimatyzowanym mikrobusem/autobusem,
 • zakwaterowanie w hotelach 3* i 4*, pokoje 2-osob. z łazienką, dopłata do pok. 1-osob 1100 PLN,
 • śniadania i kolacje; podczas pobytu w Acapulco i Varadero all inclusive,
 • kolację sylwestrową w hotelu w Acapulco,
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • opiekę pilota,
 • usługi lokalnych przewodników,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NW, bagaż).

UWAGA!

 • Przy wpłacie II raty należy złożyć kserokopię paszportu, ważnego min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki, z min. 2 wolnymi stronami.
 • Koszt wizy kubańskiej : 125 PLN.
 • Cena nie obejmuje: opłat lotniskowych – ok. 30 EUR i napojów do posiłków.
 • Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 45 EUR.

Dodaj komentarz