Madagaskar 27.12.2012 – 09.01.2013

1 DZIEŃ Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w terminalu A (nowy), w hali odlotów, sektor E, stanowisko 269 – LogosTour. Wylot na Madagaskar. Przylot do stolicy Madagaskaru – Antananarivo po południu. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, odpoczynek po podróży. 2 DZIEŃ: ANTANANARIVO [...]

 • Dodane przez: Ambit Tour
 • Tagi: , ,
 • Cena: od 17.390 zł / osobę
Madagaskar 27.12.2012 – 09.01.2013

1 DZIEŃ
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w terminalu A (nowy), w hali odlotów, sektor E, stanowisko 269 – LogosTour. Wylot na Madagaskar. Przylot do stolicy Madagaskaru – Antananarivo po południu. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, odpoczynek po podróży.

2 DZIEŃ: ANTANANARIVO – ANTSIRANANA
Przelot do położonego na samej północy wyspy miasta Antsiranana. Przejazd przez malownicze pola ryżowe i lasy eukaliptusowe w rejon nazywany Czerwone Tsingy, gdzie siły przyrody (wiatr i deszcz) stworzyły charakterystyczne dla Madagaskaru wspaniałe formacje skalne. Nocleg Atsiranana.

3 DZIEŃ: PARK NARODOWY MONTAGNE D’AMBRE
Wizyta w Parku Narodowym Montagne d’Ambre. Jest to jeden z najbardziej zróżnicowanych pod względem występujących tu gatunków flory i fauny obszarów wyspy, znanym również z jezior wulkanicznych i malowniczych wodospadów. Spacer po parku w poszukiwaniu interesujących okazów endemicznych. Wizyta w Ogrodzie Fontenay, gdzie żyją pokaźnych rozmiarów żółwie.  Nocleg Atsiranana.

4 DZIEŃ: PARK NARODOWY ANKARANA
Trekking w parku Ankarana, zajmującym powierzchnię niemal 200 km², w którym rozwinęły się fantastyczne zjawiska krasowe. Podczas wędrówki będzie okazja do oglądania labiryntu jaskiń i grot, spiczasto zakończonych form skalnych, zwanych przez Malgaszy – „tsingy”. Oprócz formacji geologicznych zobaczyć tu można kolejne endemiczne gatunki fauny – rzadkie okazy lemurów, ponad 100 gatunków ptaków i około 50 gatunków gadów. W tutejszych jaskiniach żyje 14 gatunków nietoperzy. Powrót na nocleg do Antsiranana.

5 DZIEŃ: ATSIRANANA – ANTANANARIVO
Powrót samolotem do Antananarivo. Po przylocie objazd miasta. Oglądanie typowej dla tej części wyspy kolorowej zabudowy, będącej mieszanką stylu afrykańskiego i kolonialnego. Wizyta na targowisku, gdzie można kupić wyroby lokalnego rzemiosła. Uroczysta kolacja sylwestrowa.

6 DZIEŃ: TULEAR – IFATY
Poranny przelot do Tulear. Przejazd przez malownicze lasy mangrowe, które zdominowały południowo-zachodnie wybrzeże Madagaskaru. Po drodze – wioski rybackie. Po południu odpoczynek na plaży.

7 DZIEŃ: IFATY  – RANOHIRA
Przejazd do Ranohira przez las Zombitse, w którym rośnie wiele baobabów. Postój przy grobach plemienia Mahafaly. Wysokie, kamienne grobowce tej grupy etnicznej wyróżniają się rzeźbionymi elementami z drewna, przedstawiającymi postaci ludzi lub zwierząt. Przyjazd na nocleg do hotelu położonego w okolicach Ranohira.

8 DZIEŃ: KANION DES MAKI
Całodzienna wycieczka do Kanionu des Maki – malowniczego masywu skalnego pochodzącego z okresu jurajskiego, uformowanego przez siły natury. W okolicach kanionu żyją liczne gatunki lemurów.

9 DZIEŃ: RANOHIRA – PARK NARODOWY ISALO
Poranna wędrówka po malowniczym masywie Isalo, który jest częścią Parku Narodowego Isalo. Podczas spaceru, wśród przedziwnie uformowanych skał piaskowca z okresu jurajskiego, można zobaczyć egzotyczne rośliny – miniaturowe baobaby i endemiczne gatunki aloesów. Chwila wytchnienia przy naturalnym jeziorku (z małym wodospadem), obrośniętym krzewami z rodziny Pandanus. W drodze powrotnej – baobaby karłowate.

10 DZIEŃ: RANOHIRA – AMBALAVAO – FIANARANTSOA
Przejazd przez sawannę do miejscowości Ambalavao, gdzie znajduje się mała papiernia. Produkuje się w niej ręcznie arkusze papieru z włókien drzewnych z dodatkiem suszonych kwiatów; możliwość zakupu oryginalnych pamiątek. Krótkie zwiedzanie miasta, wizyta na lokalnym targu, gdzie można kupić m.in. amulety. Przy sprzyjających okolicznościach wizyta w misji katolickiej, w której pracują polscy księża kamilianie. Nocleg w okolicach Fianarantsoa.

11 DZIEŃ: AMBOSITRA – ANTSIRABE
Przejazd do Antsirabe. Po drodze postój w Ambositra – centrum przemysłu drzewnego. Charakterystycznym elementem tej miejscowości są domy wykończone rzeźbionymi w drewnie balustradami i okiennicami. Wizyta w warsztacie rzemieślniczym, zajmującym się wyrobem przedmiotów z drewna. Przyjazd do Antsirabe, niegdyś popularnego kurortu francuskiego, przyciągającego turystów ze względu na chłodniejszy klimat i gorące źródła. Mieszkańcy zajmują się m.in. obróbką kamieni szlachetnych.

12 DZIEŃ: ANTSIRABE – ANTANANARIVO
Przejażdżka rikszami po mieście. Okazja do zapoznania się z efektami pracy lokalnych rzemieślników. Po południu powrót do stolicy Antananarivo.

13 DZIEŃ: ANTANANARIVO
Wizyta w ogrodzie botanicznym Tsimbazaza, gdzie można zobaczyć niektóre gatunki lemurów i wiele ciekawych okazów flory i fauny. Ostatnie zakupy. Wieczorem wylot do Europy.

14 DZIEŃ
Przylot do Warszawy.

Trasa: ANTANANARIVO –– ANTSIRANANA – MONTAGNE D’AMBRE –– PARK NARODOWY ANKARANA – TULEAR – IFATY – RANOHIRA – KANION DES MAKI – PARK NARODOWY ISALO – FIANARANTSOA – AMBOSITRA – ANTSIRABE – ANTANANARIVO

Cena obejmuje:

 • przeloty międzynarodowe,
 • przeloty wewnętrzne,
 • przejazdy mikrobusem/samochodami terenowymi,
 • zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje 2-osob. z łazienką; dopłata do pok. 1-osob. 1900 PLN;
 • śniadania, obiady, kolacje;
 • kolacja sylwestrowa,
 • bilety wstępu do parków narodowych i zwiedzanych obiektów,
 • opiekę pilota,
 • usługi lokalnych przewodników,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NW, bagaż).

UWAGA!

 • Zalecane szczepienie przeciwko żółtej febrze oraz profilaktyka antymalaryczna.
 • Cena nie obejmuje napojów do posiłków.
 • Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 40 EUR.

Dodaj komentarz