Kostaryka – Panama 27.12.2012 – 09.01.2013

1 DZIEŃ: WARSZAWA – SAN JOSE (Kostaryka) Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w terminalu A (nowy), w hali odlotów, sektor E, stanowisko 269 – LogosTour. Wylot do Kostaryki. Przylot do stolicy kraju – San Jose. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. 2 DZIEŃ: [...]

Kostaryka – Panama 27.12.2012 – 09.01.2013

1 DZIEŃ: WARSZAWA – SAN JOSE (Kostaryka)
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w terminalu A (nowy), w hali odlotów, sektor E, stanowisko 269 – LogosTour. Wylot do Kostaryki. Przylot do stolicy kraju – San Jose. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie.

2 DZIEŃ: SAN JOSE – WULKAN POAS – SAN JOSE
Wyprawa do czynnego wulkanu Poas (2708 m n.p.m.) – wjazd na szczyt, na krawędź krateru. Po drodze oglądanie wiosek oraz największego skarbu tego małego kraju – bujnej, kolorowej przyrody. Postój przy plantacji kawy; zapoznanie się z procesem uprawy i ze specyfiką kostarykańskiej kawy. Powrót do San Jose i zwiedzanie centrum stolicy: Plac Centralny, katedra, Muzeum Złota, Teatr Narodowy (z zewnątrz). Powrót do hotelu w San Jose.

3 DZIEŃ: SAN JOSE – TORTUGUERO
Wyjazd do Parku Narodowego Tortuguero położonego nad Morzem Karaibskim. Po drodze wizyta na plantacji bananów. Po zakwaterowaniu w jednym z miejscowych eco-lodge, popołudniowe zwiedzanie niewielkiego miasteczka Tortuguero, położonego nad samym brzegiem morza.

4 DZIEŃ: PARK NARODOWY TORTUGUERO
Dzień przeznaczony na odkrywanie bogactwa kostarykańskiej przyrody chronionej w wyjątkowym Parku Narodowym Tortuguero. Przed południem piesza wędrówka przez okoliczne, podmokłe lasy w poszukiwaniu licznych gatunków egzotycznych ptaków, ssaków, gadów i owadów. W parku żyją m.in. małpy, leniwce, papugi, tukany, aligatory. Od wieków tereny parku są zamieszkane przez rzadkie gatunki żółwi; w okresach lęgowych miejscowe plaże stają się sceną wylęgu kolejnych pokoleń żółwi morskich. Po południu – wodne safari łodzią przez labirynt rzeczek i naturalnych kanałów wodnych.

5 DZIEŃ: TORTUGUERO – LA FORTUNA
Powrót z Tortuguero – łodziami, a następnie autobusem. Po drodze zwiedzanie plantacji ananasów. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy miasta La Fortuna. Uroczysta kolacja sylwestrowa w niecodziennej, egzotycznej scenerii czynnego wulkanu Arenal.

6 DZIEŃ: WULKAN ARENAL
Przedpołudnie wolne – czas na odpoczynek oraz zapoznanie się z atrakcjami hotelu: motylarium, piękny ogród ze wspaniałą roślinnością, tropikalna rzeka płynąca obok. Po południu przejazd do ośrodka wód termalnych z basenami wypełnionymi wodą w różnych temperaturach. Woda ta jest podgrzewana przez gorące wnętrze najaktywniejszego ze wszystkich kostarykańskich wulkanów – Arenal. Po zmroku (jeśli dopisze pogoda i nie skryje czubka wulkanu w chmurach) podziwianie czerwonej poświaty lawy kotłującej się wewnątrz krateru.

7 DZIEŃ: JEZIORO ARENAL – REZERWAT BIOSFERY MONTEVERDE
Rano przejazd brzegiem jeziora Arenal, największego sztucznego jeziora Ameryki Środkowej, do Rezerwatu Biosfery Lasu Chmurowego Monteverde. Po drodze postoje na podziwianie widoków oraz zapoznanie się z oryginalnymi wyrobami rzemiosła artystycznego. Wizyty w wytwórniach i galeriach z możliwością zakupów. Nocleg w hotelu, w pobliżu rezerwatu.

8 DZIEŃ: MONTEVERDE – LAS CHMUROWY
Cały dzień poświęcony na zapoznanie się ze specyfiką środowiska lasów chmurowych i deszczowych. Wędrówka „podniebnym szlakiem” (skywalk) – szlak wiedzie przez piętra tropikalnego lasu, położonego na zboczach gór. Część trasy biegnie pomostami i platformami zawieszonymi wśród koron wysokich drzew. Dla chętnych, możliwość spróbowania „canopingu” – zapierającego dech w piersiach zjazdu po linach przeciągniętych nad koronami niższej warstwy lasu. W niewielkim herpetarium będzie możliwość bezpiecznego spotkania z różnymi gatunkami węży, zamieszkującymi okoliczne lasy. Powrót do hotelu na odpoczynek i nocleg.

9 DZIEŃ: MONTEVERDE – WULKAN RINCÓN DE LA VIEJA
Przed południem przejazd w kierunku wulkanów Rincón de la Vieja i Santa Maria, wznoszących się ponad równinami północnej prowincji Guanacaste. Przejazd przez suche, sawannowe pastwiska oraz tereny rolnicze w kierunku północnym, w pobliże granicy z Nikaraguą. Zbocza obu wulkanów zajmuje kolejny park narodowy chroniący miejscową przyrodę oraz przejawy aktywności wulkanicznej. Nocleg w pobliżu wulkanu Rincón de la Vieja.

10 DZIEŃ: PARK NARODOWY RINCÓN DE LA VIEJA
Zwiedzanie Parku Narodowego Rincón de la Vieja. Poza miejscowymi okazami fauny i flory można tu podziwiać: fumarole, gejzery błotne, siarkowe jeziora, gorące źródła oraz inne dowody aktywności tutejszych wulkanów. Po południu odpoczynek w sielskim otoczeniu przyrody, wokół hotelu.

11 DZIEŃ: PARK NARODOWY MANUEL ANTONIO
Przejazd do kolejnego parku narodowego – Manuel Antonio. Zmiana scenerii – tym razem strefa przyrody chronionej znajduje się na pograniczu lądu i morza, na wybrzeżu Pacyfiku. Po drodze na południe kraju możliwość przyjrzenia się krokodylom wylegującym się na brzegach rzeki Tarcoles. Nocleg w sąsiedztwie Parku.

12 DZIEŃ: PARK NARODOWY MANUEL ANTONIO
Przed południem spacer po Parku Narodowym Manuel Antonio, będącym schronieniem wielu gatunków małp, leniwców, żab, węży itp. Tutejsze wybrzeże, plaże oraz pobliskie wysepki są miejscem lęgowym dla wielu ptaków wodnych, m.in. fregat, pelikanów, kormoranów i wężówek. Przejazd na nocleg do San Jose.

13 DZIEŃ: SAN JOSE – PANAMA CITY
Przejazd na lotnisko i wylot do Panamy. Po przylocie wyjazd) w kierunku Kanału Panamskiego. Oglądanie systemu śluz Miraflores wraz ze zwiedzaniem muzeum przedstawiającego historię budowy oraz wyjaśniającego mechanizmy działania tego cudu techniki. Następnie przejazd przez dzielnicę Amador na wysepki połączone groblą usypaną z materiału wydobytego w trakcie budowy kanału. Obiad w jednym z miejscowych barów. Z wysepek rozciąga się imponująca panorama wysokich „drapaczy chmur” w centrum miasta Panama. Przejazd do starej dzielnicy Casco Viejo. Spacer po ulicach starego miasta wśród starych, historycznych domów budowanych w XVIII i XIX wieku Powrót na lotnisko międzynarodowe Tocumen (Panama City) i wylot do Europy.

14 DZIEŃ
Przylot do Warszawy.

Trasa: SAN JOSE – WULKAN POAS – PARK NARODOWY TORTUGUERO – LA FORTUNA – WULKAN ARENAL – REZERWAT BIOSFERY MONTEVERDE – PARK NARODOWY RINCON DE LA VIEJA – PARK NARODOWY MANUEL ANTONIO  – PANAMA CITY

Cena obejmuje:

  • przeloty międzynarodowe,
  • przejazdy mikrobusem,
  • zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, w pokojach 2-osob. z łazienką, dopłata do pokoju 1-osob. 1550 PLN, (w Tortuguero 2 noce w pokojach bez klimatyzacji),
  • śniadania, kolacje,
  • kolację sylwestrową,
  • opiekę pilota,
  • usługi lokalnych przewodników,
  • ubezpieczenie Signal Iduna (NW, KL, bagaż).

UWAGA!

  • Na opłaty lotniskowe należy przeznaczyć ok. 30 USD
  • Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 50 USD.

Dodaj komentarz