Korea Północna – Korea Południowa

Najbardziej tajemnicze państwo świata oraz jego sąsiad – nowoczesna potęga gospodarcza. Zadziwiające kontrasty i okazja do porównań. Pobyt po obu stronach dobrze chronionej granicy. Zabytkowe świątynie buddyjskie i tysiące prezentów dla wodza. Górskie wycieczki na północ i na południe 1 DZIEŃ Zbiórka [...]

  • Dodane przez: Ambit Tour
  • Tagi:
  • Cena: 16.980 zł/osobę

Najbardziej tajemnicze państwo świata oraz jego sąsiad – nowoczesna potęga gospodarcza. Zadziwiające kontrasty i okazja do porównań. Pobyt po obu stronach dobrze chronionej granicy. Zabytkowe świątynie buddyjskie i tysiące prezentów dla wodza. Górskie wycieczki na północ i na południe

1 DZIEŃ
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w terminalu A (nowy), w hali odlotów, przy stanowisku odpraw LogosTour. Wylot do Chin. Korea Północna - Korea Południowa

2 DZIEŃ PEKIN (Chiny)
Przylot do Pekinu. Transfer do hotelu. Kolacja.

3 DZIEŃ  PHENIAN (Korea Północna)
Przelot do Phenian (Pyongyang). Po przylocie – transfer do hotelu. Na miejscu znajduje się wiele sklepów z pamiątkami, w tym duża księgarnia. W hotelu można także skorzystać z basenu, masażu, pograć w kręgle i pośpiewać w lokalu karaoke. Phenian – najbardziej zamknięta przed światem stolica, zadziwia dziesiątkami wieżowców, rozległymi parkami, wieloma pomnikami i kolorowymi freskami ściennymi (poświęconymi władcom i wydarzeniom historycznym), szerokimi (choć pustymi) arteriami komunikacyjnymi.Kolacja.

4 DZIEŃ PYONGYANG
Zwiedzanie stolicy Korei Północnej m.in. Mangyongdae – replika wiejskiej chaty, w której urodził się pierwszy prezydent – Kim Ir Sen (inaczej – Kim Il Sung, dziadek obecnego przywódcy), 170-metrowa wieża obowiązującej w państwie idei Juche, wielki monument poświęcony zmarłemu w 1994 r. prezydentowi, łuk tryumfalny upamiętniający powrót wodza do ojczyzny. Obiad. Zwiedzanie dwóch reprezentacyjnych stacji metra, ozdobionych wielkimi mozaikami i kandelabrami; przejażdżka kolejką podziemną. Wieczorem okazja do rozrywki – taneczne występy dzieci. Kolacja.

5 DZIEŃ  PYONGYANG – KAESONG – PANMUNJOM
Wycieczka autokarem do Kaesong, miasta leżącego na 38. równoleżniku, tuż przy granicy z Koreą Południową. Przejazd do Panmunjom, strefy zdemilitaryzowanej (DMZ), gdzie podpisano porozumienie amerykańsko-koreańskie po wojnie w Korei. Bliski widok na granicę dzielącą państwa koreańskie od 1953 roku, którą tworzy 250-kilometrowy ziemny wał wzmocniony betonowym murem, zbudowany przez Koreańczyków z Południa. Następnie wizyta w Muzeum Koryo, mieszczącym się w starej szkole konfucjańskiej i działającej w okresie dynastii Koryo (X-XIV wiek) i zawierającej ok. tysiąca zabytkowych eksponatów. Obiad. Po południu zwiedzanie odrestaurowanego grobowca króla Wang Gun. Postój przy Kaesong Folk Hotel, mieszczącym się w tradycyjnych domach w stylu hanok. Powrót do 
Pyongyang na kolację.

6 DZIEŃ  PYONGYANG – GÓRA MYOHYANG
Przejazd pod Górę 
Myohyang. Największą atrakcją tego miejsca jest międzynarodowa wystawa przyjaźni, na której można podziwiać w 120 salach wystawowych ponad 110 tysięcy prezentów, jakie zmarły przywódca Korei Północnej – Kim Ir Sen otrzymał ze 180 krajów (z Polski dostał m.in. kryształy, drewniane talerze i pistolet maszynowy). Wizyta w świątyni buddyjskiej Pohyon. Obiad. Przejazd do malowniczych jaskiń – spacer podziemnymi trasami. Powrót do Pyongyang. Zwiedzanie USS Pueblo, amerykańskiego statku zatrzymanego u wybrzeży Korei Północnej w 1968 roku. Kolacja.

7 DZIEŃ  PYONGYANG • PEKIN (Chiny) – SEUL (Korea Południowa)
Przelot do Pekinu, a następnie do Seulu. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Kolacja.

8 DZIEŃ  SEUL – IMJINGAK
Wycieczka nad granicę z Koreą Północną. Przejazd wzdłuż ufortyfikowanej rzeki do Imjingak leżącego w strefie zdemilitaryzowanej (DMZ). Wjazd na wzgórze, gdzie stoi pawilon widokowy (Dora Observatory), z którego przez teleskopy można dojrzeć, leżące za linią graniczną, miasto Kaesong. Obiad w lokalnej restauracji. Wyprawa do podziemnego tunelu pod granicą, który wykuli Koreańczycy z Północy, a odkryty został przez władze Republiki Korei w latach 1970. Powrót do Seulu. Zwiedzanie zbudowanego w XIV w. pałacu królewskiego Gyeongbokgung. Wśród bujnej i egzotycznej roślinności stoją zabytkowe pawilony, m.in. 10-piętrowa marmurowa pagoda. Zwiedzanie Narodowego Muzeum Etnograficznego. Kolacja.

9 DZIEŃ  SEUL
Przejazd pod odrestaurowaną bramę Namdaemun, jedną z ośmiu tego typu budowli będących od XIV wieku częścią murów obronnych. Przejazd na wzgórze Jung-gu. Wjazd na wieżę widokową Seoul Tower, z której rozpościera się piękny widok na miasto. Czas wolny w rejonie ulicy Insadong, gdzie znajdują się dziesiątki sklepów z pamiątkami, antykami, galerie sztuki, herbaciarnie. Obiad. Wyjazd z Seulu na południe, do Songnisan, leżącego w górach parku narodowego. Kolacja.

10 DZIEŃ  P.N. SONGNISAN – HAHOE – ANDONG
Zwiedzanie Parku Narodowego Songnisan. Wizyta w buddyjskiej świątyni Beopjusa zbudowanej z drewna w VII wieku. Usytuowana na zboczach góry składa się z kilkudziesięciu budowli. Jej kamienne relikty należą do najcenniejszych zabytków Korei. Następnie przejazd do tradycyjnej wioski Hahoe, gdzie zachowały się zabytkowe zagrody. Obiad. Przejazd do Andong, miasta znanego z kultywowania folkloru, m.in. drewnianych masek. Po drodze wizyta w konfucjańskiej szkole Byeongsan. Kolacja.

11 DZIEŃ  HAEINSA – DAEGU
Przejazd z Andong do Haeinsa. Zwiedzanie buddyjskiej świątyni znanej z ponad 80 tysięcy drewnianych tabliczek z wyrytymi tekstami buddyjskimi. Obiad. Następnie przejazd do Daegu, ważnego miasta w historii Korei. Spacer po targu, gdzie sprzedaje się m.in. zioła stosowane w tradycyjnej medycynie. Następnie przejazd do parku Bullo-dong, gdzie znajdują się grobowce, w których chowano wodzów w czasie panowania Trzech Królestw, w okresie V-VI wieku. Kolacja.

12 DZIEŃ  GYEONGJU
Przejazd z Daegu do Gyeongju. Miasto było stolicą królestwa Silla przez prawie tysiąc lat. Znajduje się w nim bardzo dużo zabytkowych budowli i miejsc atrakcyjnych z punktu widzenia historii. Zwiedzanie świątyni Bulguksa. Do jej największych atrakcji należą dwie kamienne pagody, Most Błękitnej Chmury oraz dwa posągi Buddy z brązu. Wejście do pobliskiej groty Seokguram służącej mnichom jako miejsce modlitwy. Obiad. Następnie zwiedzanie Muzeum Narodowego. Przejazd do parku z kurhanami królów i nad Jezioro Bomun. Kolacja.

13 DZIEŃ  BUSAN
Przejazd z Gyeongju do Busan. Po przyjeździe do miasta postój przy targu rybnym Jagalchi; owoce morza tam sprzedawane trafiają na stoły połowy mieszkańców Korei. Następnie czas na spacer po bazarze Gukje oferującym wiele towarów – od elektroniki po ubrania i owoce. Przejazd do dzielnicy handlu i rozrywki Nampodong. Obiad. Następnie przejazd do Haeundae, atrakcyjnej dzielnicy leżącej nad morzem. Czas na spacer po plaży, przy której stoi nowoczesny, okrągły budynek Narimaru APEC House. Kolacja złożona z owoców morza (bufet).

14 DZIEŃ
Transfer na lotnisko. Wylot do Europy. Przylot do Warszawy.

Trasa: PEKIN (Chiny)- PHENIAN (Korea Północna)- GÓRA MYOHYANG- KAESONG- PANMUNJOM -PEKIN (Chiny)- SEUL (Korea Południowa)- IMJINGAK – P.N. SONGNISAN- HAHOE- ANDONG- HAEINSA- DAEGU- GYEONGJU- BUSAN

Terminy:

  • 26.04 – 09.05.2014
  • 07.09 – 20.09.2014

Cena obejmuje:
• przeloty międzynarodowe,
• przejazdy autokarem lub mikrobusem,
• zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje 2-osob. (dopłata do pok. 1-osob. 1950 PLN),
• śniadania; obiady i kolacje wg programu,
• bilety wstępu,
• opiekę pilota,
• usługi lokalnych przewodników,
• ubezpieczenie Signal Iduna (NW, KL, bagaż).

I RATA
1000 PLN płatna przy zapisie

II RATA
płatna na 35 dni przed wyjazdem

Uwaga:
• Najpóźniej na 60 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do biura skan paszportu (strona ze zdjęciem + strona sąsiadująca). Paszport powinien być ważny co najmniej rok od daty zakończenia wycieczki, w paszporcie powinny być min. 3 strony wolne.
• Przy wpłacie II raty należy złożyć paszport, 1 wniosek wizowy do Chin, 1 zdjęcie oraz opłatę za wizy 445 PLN i za pośrednictwo wizowe 50 PLN.
• Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczenie ok. 50 EUR.

Dodaj komentarz