Kenia – Tanzania (+Zanzibar) 29.12.2012 – 12.01.2013

1 DZIEŃ Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w terminalu A(nowy), w hali odlotów, sektor E, stanowisko 269 -  LogosTour. Wylot do Afryki. Przylot do Nairobi. Transfer do hotelu. Kolacja we własnym zakresie. 2 DZIEŃ: NAIROBI (Kenia) Zwiedzanie Nairobi: budynek parlamentu, mauzoleum [...]

Kenia – Tanzania (+Zanzibar) 29.12.2012 – 12.01.2013

1 DZIEŃ
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w terminalu A(nowy), w hali odlotów, sektor E, stanowisko 269 -  LogosTour. Wylot do Afryki. Przylot do Nairobi. Transfer do hotelu. Kolacja we własnym zakresie.

2 DZIEŃ: NAIROBI (Kenia)
Zwiedzanie Nairobi: budynek parlamentu, mauzoleum M.J.Kenyatty, centrum konferencyjne, ratusz, uniwersytet. Wizyta w Giraffe Center. Wycieczka za miasto do Muzeum Karen Blixen, mieszczącego się w dworku, w którym 14 lat mieszkała pisarka. Następnie pierwszy kontakt z bogata kulturą tradycjami mieszkańców Kenii; spacer po skansenie Bomas, w którym odtworzono egzotyczne wioski m.in.: Masajów, plemion Kikuju, Taita, Mijikenda, Luo, Kisii. Pokaz oryginalnych tańców ludów zamieszkujących Afrykę Wschodnią.

3 DZIEŃ: NARODOWY REZERWAT MASAI MARA
Przejazd do leżącego na wysokości ponad 1500 m n.p.m. Narodowego Rezerwatu Masai Mara. Po drodze postój na skarpie Wielkiego Rowu Afrykańskiego oraz w miasteczku Narok. Zakwaterowanie. Obiad w lodge w Masai Mara. Po południu wizyta w autentycznej wiosce masajskiej, gdzie słuchając śpiewu kobiet można kupić po przystępnej cenie oryginalne wyroby tego ludu. Wieczór sylwestrowy z kolacją.

4 DZIEŃ: NARODOWY REZERWAT MASAI MARA
Wyjazd o świcie na foto-safari po Masai Mara. Niezwykła okazja podejrzenia z bliska życia lwów, żyraf, słoni, różnych gatunków antylop, strusi i innych zwierząt. Powrót na śniadanie. Całodzienne foto-safari z obiadem w formie pikniku. Pod wieczór wiele drapieżników przygotowuje się do polowania na gnu i impale. Noc przy wtórze odgłosów dzikich zwierząt dobiegających z sawanny. Powrót do lodge, kolacja.

5 DZIEŃ: PARK NARODOWY JEZIORA NAKURU
Przejazd do Parku Narodowego Jeziora Nakuru malowniczą trasą, wzdłuż krawędzi Wielkiego Rowu Afrykańskiego. Obiad w lodge. Safari w Parku Jeziora Nakuru. Kolacja i nocleg w lodge.

6 DZIEŃ: NAIROBI – ARUSHA (Tanzania)
Przejazd do Nairobi, a stamtąd przejazd shuttle busem do Arushy w Tanzanii – miejscowości leżącej pod górą Meru. Po drodze – przerwa na formalności graniczne na granicy Kenii z Tanzanią. Nocleg i kolacja w hotelu w Arushy.

7 DZIEŃ: ARUSHA – REZERWAT NGORONGORO
Rano dojazd do krawędzi wielkiej kaldery (2216 m n.p.m.). Safari w światowej sławy Rezerwacie Ngorongoro. Na dnie wygasłego wulkanu żyją setki gatunków ptaków i dzikich zwierząt: słonie, nosorożce, gnu, afrykańskie bawoły, antylopy krowie, flamingi, marabuty. Posiłek na łonie natury. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w lodge.

8 DZIEŃ: PARK NARODOWY SERENGETI
Przejazd na północ. Safari w najsłynniejszym rezerwacie zwierząt w Afryce – Parku Narodowym Serengeti, gdzie na ogromnej sawannie żyją setki tysięcy egzotycznych zwierząt i ptaków (choć niektóre z nich jak np. bociany przylatują tu na zimę z Europy). Posiłek na łonie natury. Zakwaterowanie i kolacja w lodge w Parku.

9 DZIEŃ: PARK NARODOWY SERENGETI – PARK NARODOWY JEZIORA MANYARA
Dalszy ciąg safari. Okazja do zobaczenia najbardziej egzotycznych zwierząt Afryki. Posiłek na łonie natury. Przejazd do Parku Narodowego Jeziora Manyara. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu.

*Fakultatywna opcja przelotu balonem o świcie nad Serengeti połączona ze śniadaniem i szampanem (cena ok. 470 USD/osoba). Konieczne wcześniejsze pisemne zgłoszenie w Biurze, nie później niż na 35 dni przed wyjazdem).

10 DZIEŃ: ARUSHA – ZANZIBAR
Przejazd do Arushy. Obiad w hotelu. Transfer na międzynarodowe lotnisko Kilimanjaro. Wylot na Zanzibar – malowniczą, tropikalną wyspę, niegdyś siedzibę sułtanatu. Po przylocie transfer do hotelu. Zakwaterowanie i kolacja.

11-13 DZIEŃ: Wyspa ZANZIBAR
Wypoczynek na Zanzibarze. W trakcie pobytu: śniadania i kolacje. Czas na kąpiele morskie i słoneczne. Dla chętnych (fakultatywnie) m.in.:

 • wizyta na plantacji przypraw, gdzie będzie można zobaczyć, jak rosną pieprz i wanilia, kardamon, gałka muszkatołowa, cynamon, goździki (60 USD, min. 6 osób);
 • wycieczka po wyspie, w czasie której zwiedzanie zabytkowego starego miasta Zanzibar, które do dziś zachowało orientalny charakter: meczety, pałac sułtana. W porcie – tradycyjne łodzie żaglowe zwane dhow. Po spacerze – chwila relaksu i degustacja kawy z kardamonem (75 USD, min. 6 osób).

14 DZIEŃ
Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

15 DZIEŃ
Przylot do Warszawy.

Trasa: NAIROBI (Kenia) – NARODOWY REZERWAT MASAI MARA – PARK NARODOWY JEZIORA NAKURU – NAIROBI – ARUSHA (Tanzania) – REZERWAT NGORONGORO – PARK NARODOWY SERENGETI – PARK NARODOWY JEZIORA MANYARA – ARUSHA – WYSPA ZANZIBAR

Cena obejmuje:

 •  przeloty międzynarodowe
 • przeloty wewnętrzne,
 • transfery z i na lotnisko,
 • przejazdy mikrobusem oraz samochodami terenowymi podczas safari,
 • zakwaterowanie w hotelach 4*/5*, lodge podczas safari, w pokojach 2-osob., dopłata do pok. 1-osob. 3750 PLN,
 • śniadania i posiłki wymienione w programie; podczas safari – 3 posiłki dziennie; na Zanzibarze – 2 posiłki dziennie,
 • wieczór sylwestrowy z uroczystą kolacją,
 • wstępy do parków narodowych, wioski masajskiej, muzeum w Nairobi,
 • opiekę pilota,
 • usługi lokalnych przewodników,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (NW, KL, bagaż).

UWAGA!

 • Obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej gorączce przed wyjazdem; wpis o tym fakcie musi być odnotowany w międzynarodowej książeczce szczepień. • Zalecana profilaktyka antymalaryczna.
 • Na wizy należy zabrać ze sobą 100 USD, na opłatę lotniskową 30 USD.
 • Na wycieczki fakultatywne na Zanzibarze sugerujemy przeznaczyć ok. 135 USD.
 • Na zwyczajowe napiwki dla obsługi, lokalnych przewodników, kierowców, tropicieli zwierząt należy przeznaczyć ok. 120 USD.


Dodaj komentarz