Kambodża – Birma – Tajlandia 29.12.2012 – 13.01.2013

1 DZIEŃ Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w terminalu A (nowy), w hali odlotów, sektor E,  stanowisko 269 -  LogosTour. Wylot do Azji. 2 DZIEŃ: BANGKOK – PHNOM PENH (Kambodża) Przylot do Bangkoku. Następnie przelot do Phnom Penh, stolicy Kambodży. Transfer [...]

Kambodża – Birma – Tajlandia 29.12.2012 – 13.01.2013

1 DZIEŃ
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w terminalu A (nowy), w hali odlotów, sektor E,  stanowisko 269 -  LogosTour. Wylot do Azji.

2 DZIEŃ: BANGKOK – PHNOM PENH (Kambodża)
Przylot do Bangkoku. Następnie przelot do Phnom Penh, stolicy Kambodży. Transfer do hotelu. Wieczorny spacer po bulwarze nad rzeką Mekong. Dla chętnych kolacja w słynnym klubie korespondentów zagranicznych (ok. 15 USD).

3 DZIEŃ: PHNOM PENH
Całodzienne zwiedzanie Phnom Penh: okazały Pałac Królewski, Srebrna Pagoda, w której posągi Buddy są wykonane ze złota i ozdobione diamentami, a posadzkę ułożono z 5 tys. srebrnych płyt. Następnie postój pod Pomnikiem Zwycięstwa. Zwiedzanie Muzeum Narodowego, w którym eksponowane są bezcenne skarby sztuki i najciekawsze fragmenty rzeźb z Angkoru. Zwiedzanie mieszczącego się w byłym budynku szkolnym Muzeum Ludobójstwa Tuol Sleng. Przejazd za miasto i przejście przez zarośnięty murawą teren zwany Pola Śmierci (Choeung Ek), na których ludzie Pol Pola wykonywali egzekucje tysięcy ludzi. Powrót do miasta i czas na zakupy na lokalnym bazarze. Wieczór sylwestrowy.

4 DZIEŃ: SIEM REAP – ANGKOR WAT
Rejs szybką łodzią wzdłuż rzeki Tonle Sap na północ, do miasta Siem Reap. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie – Angkor Wat, najsłynniejszej części kompleksu świątynnego miasta Angkor. W charakterystycznej dla królestwa Angkoru świątyni, znajdują się galerie pokryte m.in. płaskorzeźbami z 2 tys. apsar – tanecznic niebieskich.

5 DZIEŃ: ANGKOR THOM
Zwiedzanie Angkor Thom – kompleksu świątynnego otoczonego potężnymi murami. Każda z czterech bram zwieńczona jest ogromnym wizerunkiem króla. Zwiedzanie świątyni Bayon, z 54 wieżami. Przejazd do najbardziej zadziwiającej świątyni leżącej za murami miasta – Ta Prohm, w której odkrywcy zostawili gigantyczne drzewa; przez kilkaset lat oplotły one korzeniami galerie, kaplice i biblioteki. Dla chętnych możliwość 10-minutowego podziwiania widoku Angkor Wat z balonu wiszącego nad ziemią (ok. 15 USD). Wieczorem dla chętnych kolacja w formie bufetu, podczas której prezentowane będą tradycyjne tańce khmerskie (cena ok. 12 USD).

6 DZIEŃ: ANGKOR
Wycieczka do jednej z najpiękniejszych świątyń Angkoru – Banteay Srei, której mury z różowego piaskowca pokryte są misternymi płaskorzeźbami. Następnie przejazd na przystań i rejs łodzią po jeziorze Tonle Sap. Postój w pływającej wiosce i okazja do poznania warunków życia mieszkańców okolic jeziora, których zarówno domy, jak i sklepy, warsztaty, szkoła i świątynia stoją na palach, w jeziorze. Po powrocie na ląd okazja do spaceru na bazary, które oferują atrakcyjne wyroby rękodzieła artystycznego. Wieczór można także spędzić w licznych knajpkach i restauracyjkach znajdujących się w nastrojowej i gwarnej dzielnicy obleganej przez turystów.

7 DZIEŃ: SIEM REAP – BANGKOK – YANGON (Birma)
Przelot z Siem Reap do Bangkoku. Następnie przelot do Yangon (dawna nazwa: Rangun). Transfer do hotelu.

8 DZIEŃ: YANGON
Zwiedzanie największego miasta Birmy – Yangon. Przejazd do monumentalnej, pozłacanej pagody Shwedagon, symbol birmańskiego buddyzmu, największa stupa świata. Wjazd (schodami ruchomymi!) na piętro i spacer wśród dziesiątek kapliczek z posągami Buddy. Podziwianie ozdobionych tysiącami drogich kamieni kaplic, w których modlą się setki pielgrzymów. Następnie przejazd do pagody Chaukhtatkyi, gdzie znajduje się monumentalny posąg leżącego Buddy. Zwiedzanie kolonialnego centrum miasta, m.in. Pomnik Niepodległości. Czas wolny na zakupy (antyki, rękodzieło, biżuteria, dzieła sztuki) na słynnym bazarze Scotta (obecnie nazwanym Bogyoke Aung San Market). Po południu transfer na lotnisko i przelot do Mandalay. Przejazd do hotelu na nocleg.

9 DZIEŃ: MANDALAY
Zwiedzanie Mandalay, ostatniej stolicy XIX-wiecznego królestwa Birmy, centrum kulturalnego kraju. Rejs statkiem wycieczkowym na wsypę, na której znajduje się Mingun – największy dzwon świata (87 ton). Po powrocie do miasta przejazd do kompleksu świątyni Mahamuni z pozłacanym posągiem Buddy, na którym wierni ciągle doklejają złote listki. Pod wieczór przejazd na wzgórze Mandalay Hill; obserwacja nastrojowego zachodu słońca. Wieczorem dla chętnych – występy tańca klasycznego (cena ok. 10 USD) lub pokaz tradycyjnych marionetek (cena ok. 10 USD).

10 DZIEŃ: MANDALAY – BAGAN
Transfer do portu Mandalay. Rejs statkiem na trasie Mandalay-Bagan, rzeką Ayeyarwady (w przypadku zawieszenia rejsów przelot do Bagan). Transfer do hotelu w Bagan.

11 DZIEŃ: BAGAN – MOUNT POPA
Zwiedzanie Baganu, stolicy kraju w XI-XIII w. Nad brzegiem wielkiej rzeki Ayeyarwady, na obszarze 40 km² znajdują się tysiące świątyń i stup. Przejazd do pagody Shwesandaw, położonej w środku lasu innych pagód. Wejście po stromych schodach na taras widokowy, z którego rozciąga się malowniczy widok. Obok stoi podłużna zedi Shinbinthalyaung, w której leży 18-metrowy Budda. Przejazd do złotej pagody Shwezigon, potem do Wetkyi-in-Gubyaukgyi, XIII-wiecznej świątyni skalnej z interesującymi freskami. Postój przy pagodzie Ananda Khaya z czterema, wielkim posągami Buddy i klasztorze Ananda Ok Kyaung. Wizyta w manufakturze laki. Obiad. Po południu przejazd pod wulkan Mount Popa, świętą górę Natów – duchów, w które wierzą mieszkańcy Birmy.

12 DZIEŃ: NYAUNG SHWE
Przejazd górską drogą do miejscowości Nyaung Shwe. Po drodze liczne wioski, malownicze widoki. Przyjazd nad jezioro Inle. Zakwaterowanie. Kolacja.

13 DZIEŃ: JEZIORO INLE – YANGON
Wczesnym rankiem możliwość spaceru po wiosce, przez którą przechodzą grupy mnichów buddyjskich z okolicznych klasztorów, którym mieszkańcy ofiarowują porcje ryżu. Rejs łodzią po jeziorze Inle, na którym rybacy wiosłują przy pomocy nogi. Wizyta w stojącym palach klasztorze Skaczących Kotów (Nga Hpe Chung). Liczne postoje w pływających wioskach, których mieszkańcy oferują na sprzedaż oryginalne wyroby z morwy (papier, parasolki), włókien lotosu (torebki, chustki), jedwabiu (szale, bluzki). Spotkanie z kobietami z plemienia Padaung, noszącymi na szyi po kilkanaście obręczy. Transfer na lotnisko. Przelot do Yangon. Transfer do hotelu na nocleg.

14 DZIEŃ: BANGKOK (Tajlandia)
Transfer na lotnisko. Przelot do Bangkoku. Po przylocie – transfer do hotelu i zakwaterowanie. Wieczorem możliwość spaceru po centrum miasta; restauracje i uliczne bazary.

15 DZIEŃ: BANGKOK
Rano zwiedzanie stolicy Tajlandii: świątynia Złotego Buddy – Wat Traimit, w której stoi szczerozłoty, ważący 5 ton posąg Buddy, Pałac Królewski, świątynia Szmaragdowego Buddy – Wat Phra Kaeo, najstarszy i największy klasztor w Bangkoku – Wat Po. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

16 DZIEŃ
Przylot do Warszawy.

Trasa: PHNOM PENH (Kambodża) – SIEM REAP – ANGKOR WAT – ANGKOR THOM – YANGON (Birma) – MANDALAY – BAGAN – MOUNT POPA – NYAUNG SHWE – JEZIORO INLE – YANGON – BANGKOK (Tajlandia)

Cena obejmuje:

 • przeloty międzynarodowe,
 • przeloty wewnętrzne,
 • transfery klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem, lokalną koleją/statkiem/łodzią wg programu,
 • zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, dopłata do pok. 1-osob. 1100 PLN,
 • śniadania, 1 obiad, 1 kolację,
 • wieczór sylwestrowy z kolacją,
 • opiekę pilota,
 • usługi lokalnych przewodników,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NW, bagaż).

UWAGA!

 • Do Kambodży i Birmy potrzebne są wizy, które otrzymuje się przy przekraczaniu granicy. Należy zabrać ze sobą 4 zdjęcia. Paszport winien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki i zawierać min. 3 wolne strony.
 • Na bilety wstępu, wizy do Kambodży i Birmy oraz opłaty lotniskowe należy przeznaczyć ok. 200 USD.
 • Zalecana profilaktyka antymalaryczna.
 • Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 45 USD.

Dodaj komentarz