Jamajka

1 DZIEŃ Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, terminalu A (nowy), w hali odlotów, stanowisko LogosTour. Wylot na Jamajkę przez port europejski. Przylot do Montego Bay. Przejazd północnym wybrzeżem do Ocho Rios, miejscowości leżącej nad oceanem, otoczonej gajami palm kokosowych i plantacjami [...]

 • Dodane przez: Ambit Tour
 • Tagi:
 • Cena: 16.000 PLN/os

1 DZIEŃ
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, terminalu A (nowy), w hali odlotów, stanowisko LogosTour. Wylot na Jamajkę przez port europejski. Przylot do Montego Bay. Przejazd północnym wybrzeżem do Ocho Rios, miejscowości leżącej nad oceanem, otoczonej gajami palm kokosowych i plantacjami trzciny cukrowej. Zakwaterowanie w pięknie położonym hotelu w stylu kolonialnym.

KUBA - JAMAJKA

2 Dzień    KINGSTON – SPANISH TOWN – PORT ROYAL
Wycieczka do Kingston, stolicy Jamajki. W centrum zachowały się budynki kolonialne, wśród nich historyczny dwór Devon House, zbudowany w XIX wieku przez pierwszego na Jamajce czarnego milionera. Najwięcej zabytków, pochodzących z okresu XVI-XIX w. znajduje się w pobliskim mieście Spanish Town, byłej stolicy. Są to m.in. katedra St. James i była siedziba gubernatora – Old King’s House na Town Square. W pobliżu leży bazar o typowo afro-karaibskim charakterze. Przejazd do leżącej na półwyspie wioski rybackiej Port Royal, gdzie znajduje się słynna XVII-wieczna twierdza Fort Charles z Muzeum Morskim. Eksponaty świadczą o burzliwej historii tej części Karaibów. Wieczór muzyki reggae z kolacją w jednym z klubów.

3 Dzień    OCHO RIOS – FALMOUTH
Całodzienna fakultatywna wycieczka do czarującego, kolonialnego miasteczka Falmouth, znanego z zabytkowych domów z XVIII i XIX wieku, zbudowanych przez bogatych plantatorów i handlarzy niewolników. Wśród najbardziej okazałych są m.in. kościoły, budynek sądu i centrum handlowe Albert George Market. Spływ na pokładzie 10-metrowej tratwy, kierowanej przez doświadczonego flisaka po płynącej przez tropikalny las rzece Martha Brae (ok. 115 USD).

4 Dzień    OCHO RIOS – NINE MILES
Czas wolny. Dla chętnych fakultatywna wycieczka nad słynne, ułożone w kształcie tortu, wodospady Dunn’s River, które spadają z wysokości 180 m, rozlewając się po progach skalnych i tworząc malownicze kaskady (ok. 140 USD). Możliwość kąpieli oraz wspinaczki w górę wodospadu. Postój we wsi Nine Miles, gdzie mieszkał słynny muzyk reggae Bob Marley. Wizyta w jego domu, który otoczony jest kultem rastafarian z całego świata. Na obiad specjalność jamajska – jerk chicken.

5 Dzień    OCHO RIOS – NEGRIL
Wycieczka do Negril. Miejscowość położona malowniczo nad Morzem Karaibskim jest znana z 10-kilometrowej piaszczystej plaży. Tuż przy brzegu wznoszą się prawie pionowe skały. Postój w słynnej Rick’s Cafe, obleganej przez turystów zachwycających się zapierającym dech w piersiach widokiem, rozciągającym się z kawiarnianego tarasu, wiszącego nad przepaścią. Okolice miasta znane są z produkcji rumu z trzciny cukrowej. Czas wolny na bazarze, gdzie można znaleźć oryginalne pamiątki i wyroby lokalnego rękodzieła.

6 Dzień    OCHO RIOS – GÓRY BŁĘKITNE
Czas wolny na plaży. Dla chętnych fakultatywna całodzienna wycieczka w Góry Błękitne, nad którymi unosi się niebieska mgiełka (ok. 95 USD). Najwyższy szczyt wznosi się na wysokość 2256 m n.p.m. Wjazd samochodem przez gęsty las deszczowy na punkty widokowe, z których rozciąga się panorama Morza Karaibskiego. Podziwianie egzotycznych ptaków, motyli i roślin. Na zboczach gór rośnie jeden z najlepszych gatunków kawy na świecie. W drodze powrotnej postój przy plantacji i palarni kawy; degustacja. W czasie wycieczki obiad.

7 Dzień    KINGSTON – HAWANA
Transfer na lotnisko w Kingston. Wylot na Kubę. Przylot do Hawany. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie.

8 Dzień    HAWANA – PINAR DEL RIO
Wyjazd z Hawany do zachodniej części wyspy. Zwiedzanie miasta Pinar del Rio. Spacer uliczkami, przy których stoją kolonialne domy, a gdzieniegdzie parkują zabytkowe amerykańskie limuzyny. Zwiedzanie manufaktury, w której ręcznie skręca się z liści tytoniowych słynne kubańskie cygara – możliwość zakupu cygar i kubańskiego rumu. Przejazd do Doliny Vinales, gdzie można podziwiać tzw. Mural Prehistorii. Znajduje się tam również grota La Cueva del Indio, w której w czasach hiszpańskiej kolonii ukrywali się zbiegli niewolnicy. Rejs łodzią podziemną rzeką płynącą wewnątrz groty. Powrót do Hawany.

9 Dzień    HAWANA (Kuba) – COJIMAR
Zwiedzanie miejsc mających związek z amerykańskim pisarzem Ernestem Hemingwayem, który wiele lat spędził na Kubie. Przejazd na przedmieścia miasta do byłej willi pisarza, obecnie muzeum – Finca la Vigia. Następnie spacer po rybackiej wsi Cojimar, dokąd pisarz przyjeżdżał na ryby. Wizyta w lokalnej restauracji La Terraza, gdzie Hemingway zazwyczaj jadał. Powrót do Hawany. Zwiedzanie stolicy Kuby. Spacer po dzielnicy kolonialnej, gdzie stoją pięknie odnowione kamienice. Przejazd do fortu obronnego San Carlos de la Cabana, z którego rozciąga się piękny widok na miasto i ocean. Zwiedzanie zabytkowych kościołów i pałaców. Wizyta w barze Bodeguita del Medio w Starej Hawanie, pełnej portretów Hemingwaya, do którego pisarz wpadał na szklaneczkę cocktailu zwanego Mojito. Czas wolny na starym mieście, który można wykorzystać na spacer także po kolorowym bazarze; gdzie kupcy oferują ciekawe wyroby rękodzieła i oryginalne pamiątki. Dla chętnych wieczorem wyjątkowo barwna, taneczna rewia Tropicana Cabaret, wystawiana na świeżym powietrzu (cena z transportem ok. 85 USD, zawiera ¼ butelki rumu).

10 Dzień    HAWANA – TRINIDAD
Przejazd do Trinidadu, jednej z największych atrakcji Kuby. Zwiedzanie leżącego nad Morzem Karaibskim miasta, które ma długą i barwną historię. Hiszpańscy żeglarze dotarli tu już w XVI wieku. Do dzisiaj zachowały się dzielnice z zabytkowymi budynkami w stylu kolonialnym. Są wśród nich pałace, ciekawe kamienice i świątynie. Wieczorami na placu przy kościele można potańczyć z mieszkańcami przy akompaniamencie rytmów kubańskich.

11 Dzień    HAWANA – VARADERO
Przejazd na południe, na półwysep Varadero. Po drodze krótki postój na punkcie widokowym przy moście Bacunavagua. Varadero to najbardziej znany kurort wakacyjny na Kubie. Wzdłuż piaszczystej plaży stoją hotele, do których przyjeżdżają turyści z całego świata. Zakwaterowanie w hotelu, leżącym nad brzegiem oceanu.

12 Dzień    VARADERO
Czas wolny na plaży. Dla chętnych fakultatywnie;
• całodzienne safari na morzu w Cayo Blanco. Rejs katamaranem, podczas którego można się częstować kubańskimi koktajlami i rumem. Czas na nurkowanie (snorkeling). Obiad z owoców morza. Czas na pływanie na plaży. Po powrocie do mariny – pokaz delfinów. (ok. 75 USD).
• dwugodzinna wycieczka łodzią. Przerwa na kąpiel w Morzu Karaibskim. Spacer przez dżunglę, gdzie na podmokłych terenach żyją flamingi, papugi, krokodyle. (ok. 48 USD).

13 Dzień    VARADERO
Transfer na lotnisko w Hawanie. Wylot do Europy.

14 Dzień    
Przylot do Warszawy.

Trasa: MONTEGO BAY (Jamajka) OCHO RIOS – KINGSTON – SPANISH TOWN – PORT ROYAL – FALMOUTH – NINE MILES – NEGRIL – HAWANA (Kuba) – PINAR DEL RIO – COJIMAR – TRINIDAD – VARADERO

Cena obejmuje:

 • przeloty międzynarodowe,
 • przejazdy autokarem/mikrobusem,
 • zakwaterowanie w hotelach 4*, pokoje 2-osob. z łazienką, dopłata do pok. 1-osob. 1700 PLN;
 • śniadania i kolacje, w Varadero, Trinidadzie i Ocho Rios – all inclusive,
 • wieczór sylwestrowy
 • bilety wstępu,
 • opiekę pilota,
 • usługi lokalnych przewodników,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NW, bagaż).

UWAGA!

 • Przy wpłacie II raty należy złożyć kserokopię paszportu (paszport ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki, z min. 2 wolnymi stronami) oraz opłatę za wizę kubańską – 125 PLN.
 • Na wizę na Jamajkę oraz opłaty lotniskowe należy przeznaczyć ok. 25 USD i 25 EUR.
 • Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 45 USD.

 

 

Dodaj komentarz