Grecja – wyspy

1 DZIEŃ Zbiórka na Lotnisku Chopina, terminal A (nowy), w hali odlotów,  stanowisko LogosTour. Wylot do Aten. Po przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie. Wieczorem spacer po mieście – wjazd kolejką na wzgórze Likavitos, zwieńczone kapliczką św. Jerzego, z którego roztacza się piękny [...]

1 DZIEŃ
Zbiórka na Lotnisku Chopina, terminal A (nowy), w hali odlotów,  stanowisko LogosTour. Wylot do Aten. Po przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie. Wieczorem spacer po mieście – wjazd kolejką na wzgórze Likavitos, zwieńczone kapliczką św. Jerzego, z którego roztacza się piękny widok na miasto.

2 DZIEŃ ATENY
Zwiedzanie Aten – Akropol z zespołem architektonicznym, w skład którego wchodzi – Partenon, Erechtejon – wzniesiony ku czci Ateny i Posejdona, Propyleje – główna brama na Akropol, świątynia Ateny Nike, Muzeum Akropolu. Następnie teatr Dionizosa, w którym wystawiane były sztuki słynnych antycznych dramaturgów, Odeon Herodesa Attyka, starożytna Agora, Stoa Attalosa, Wieża Wiatrów. Wieczorem spacer po Place, dzielnicy artystów, tawern i urokliwych kafejek. Nocleg w Atenach.

3 DZIEŃ ATENY – MYKONOS
Przejazd do portu w Pireusie, zaokrętowanie na promie. Rejs na wyspę Mykonos, należącą do archipelagu Cyklad. Stolica wyspy – Mykonos to urokliwe miasteczko z drewnianymi, ukwieconymi balkonami, czerwonymi kopułami kaplic i murami lśniącymi bielą. Atrakcją Mykonos są zabytkowe domki, które schodzą tuż do samej wody, w dzielnicy Mała Wenecja, zamieszkałe przez artystów. Charakterystyczną cechą krajobrazu Mykonos są XVI-wieczne białe wiatraki oraz perła i symbol Mykonos – cerkiew Paraportiani (Matki Boskiej z Tylnej Bramy). Nocleg w Mykonos.

4 DZIEŃ MYKONOS
Dzień wolny w Mykonos, który można wykorzystać na plażowanie na jednej z plaż (Kalafati, Platis Gialos lub Psarrau). Dla chętnych zwiedzanie niezamieszkałej wyspy Delos, na której wg mitologii Leto urodziła Apollina i Artemidę. Znaczną część wyspy zajmują imponujące ruiny z czasów antycznej Grecji i Rzymu – sanktuarium Apollina, sanktuarium Dionizosa, fragmenty olbrzymiego posągu Apollina, Taras Lwów, poniżej którego widać Święte Jezioro z palmą wskazującą miejsce narodzin Apollina.
Nocleg w Mykonos.

5 DZIEŃ MYKONOS – SANTORINI
Przeprawa promem na Santorini. Ok. 1500 lat p.n.e. wybuch wulkanu doprowadził do zatopienia środkowej części wyspy tworząc kalderę – duże urwisko w kształcie półksiężyca. Dzisiaj Santorini mieni się w słońcu kolorami brązu, czerni i szarości. To tutaj można zobaczyć białe domy wykończone niebieskimi dachami. Ostre słońce, zielona roślinność i granatowe morze sprawiają, że Santorini o każdej porze dnia wygląda inaczej. Czarne plaże, urwiska otaczające krater, kolorowe kamienie wszystko to przyciąga na wyspę rzesze turystów. Koniecznie trzeba pospacerować po krętych, brukowanych uliczkach Firy – głównej miejscowości wyspy, położonej wysoko na krawędzi kaldery. Wieczór przy kawiarnianym stoliku z widokiem na nadmorskie urwiska skąpane w rdzawo – szkarłatnym blasku, błękitną zatokę i białe linie domów to niezapomniane przeżycie. Nocleg na Santorini.

6 DZIEŃ SANTORINI
Wypoczynek na Santorini. Czas na kąpiele morskie i słoneczne na jednej z plaż lub indywidualne zwiedzanie wyspy. Warto zobaczyć Muzeum Archeologiczne w Firze, prezentujące główne znaleziska ze Starej Thiry. Trzeba również wybrać się na południowo – zachodnią część wyspy do Akrotiri. Akrotiri to minojskie miasto zasypane przez popiół wulkaniczny i jest porównywane do Pompei, chociaż nie znaleziono tu ani ciał ani przedmiotów z metalu, co świadczy o tym, że mieszkańcy zdołali uciec przed wybuchem wulkanu, zabierając ze sobą cenne rzeczy. Odkopane pozostałości miasta sprzed trzech i pół tysiąca lat są wyjątkowe. Można tu zobaczyć fasady domów, które sięgają trzeciego piętra, pozostałości amfor, widoczne są także ciągi ulic oraz freski na ocalałych ścianach. Zachowane przedmioty świadczą o tym, że miasto zamieszkiwali bogaci kupcy (wstęp 8 EURO).

7 DZIEŃ SANTORINI
Wypoczynek na Santorini. Czas na kąpiele morskie i słoneczne na jednej z plaż lub indywidualne zwiedzanie wyspy. Ze względu na małą powierzchnię (18 km²) poruszanie się po wyspie nie jest trudne. Warto wybrać się do Pirgos – urokliwej wioski z krętymi uliczkami i białymi domami, w Kamari należy zobaczyć kościół Panagia Episkopi. Można również popłynąć w rejs łodzią podwodną, którego główną atrakcja jest obserwacja podwodnego wulkanu (ok. 65 EURO). Wieczór można spędzić na Ia, która jest zdecydowanie najpiękniejszym miejscem na wyspie. Ia z charakterystyczną biało – niebieska zabudową, wąskimi uliczkami ma bajeczną lokalizację na krawędzi klifu, jest to idealne miejsce na obserwowanie zachodów słońca.

8 DZIEŃ SANTORINI – ATENY
Zaokrętowanie na promie i wypłynięcie do Pireusu. Przejazd do Aten, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

9 DZIEŃ
Zwiedzanie Aten – plac Sintagma z Parlamentem i Grobem Nieznanego Żołnierza z widowiskową zmianą warty. Przejazd na lotnisko, wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

Trasa: ATENY – MYKONOS – SANTORINI – ATENY

TERMINY :

  • 28.04 – 06.05.2012
  • 02.06 – 10.06.2012
  • 15.09 – 23.09.2012

Cena obejmuje:
· przelot samolotem,
· przejazdy mikrobusem/autokarem,
· przeprawy promowe,
· zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje 2 osob. z łazienką; dopłata do pok. 1 osob. 445 PLN,
· śniadania, obiadokolacje,
· usługi lokalnego przewodnika w Atenach,
· opiekę pilota,
· ubezpieczenie Signal-Iduna (KL, NNW, bagaż).

UWAGA
· Cena nie obejmuje biletów wstępu – ok. 25 EUR; wycieczka na Delos – ok. 50 EUR.

 

Dodaj komentarz