Francja – Paryż 29.12.2012 – 02.01.2013

1 DZIEŃ 29.12.2012 Zbiórka uczestników i wyjazd wg grafiku transportu. Jazda non stop do Francji przez Niemcy. 2 DZIEŃ WERSAL – PARYŻ 30.12.2012 Rano przyjazd do Wersalu. Zwiedzanie pałacu, wybudowanego dla Ludwika XIV, w tym apartamentów króla i królowej oraz wspaniałej sali [...]

Francja – Paryż 29.12.2012 – 02.01.2013

1 DZIEŃ 29.12.2012
Zbiórka uczestników i wyjazd wg grafiku transportu. Jazda non stop do Francji przez Niemcy.

2 DZIEŃ WERSAL – PARYŻ 30.12.2012
Rano przyjazd do Wersalu. Zwiedzanie pałacu, wybudowanego dla Ludwika XIV, w tym apartamentów króla i królowej oraz wspaniałej sali lustrzanej. Spacer po słynnych wersalskich ogrodach (możliwość przejażdżki po ogrodach specjalną kolejką). Następnie przejazd metrem RER do Paryża. Zwiedzanie miasta- wjazd na II platformę wieży Eiffla, skąd rozpościera się wspaniała panorama miasta; spacerując po kondygnacjach podziwiać można geniusz konstruktorów. Godzinny rejs po Sekwanie, podczas którego statek opływa wyspę Cité i wyspę św. Ludwika; trasa wiedzie pod najwspanialszymi paryskimi mostami Aleksandra III i Pont Neuf. Centrum Kultury Pompidou – kontrowersyjny budynek zwany „rafinerią ropy”, usytuowany w historycznej dzielnicy Beaubourg. Czas na posiłek. Zakwaterowanie w hotelu ok. godz. 20.

3 DZIEŃ PARYŻ 31.012.2012
Zwiedzanie muzeum Luwru, z jedną z największych na świecie kolekcji dzieł sztuki. Można tu zobaczyć m.in. Mona Lisę, Wenus z Milo, Nike z Samotraki, wnętrza pałacowe Napoleona III. Pałac Inwalidów z grobowcem cesarza Napoleona I i Muzeum Armii, Czas na posiłek. Przejazd do La Défense – paryskiej dzielnicy XXI wieku, podziwianie unikatowej koncepcji urbanistycznej, możliwość zrobienia zakupów. Powrót do hotelu na odpoczynek.
Około godziny 20. Wyjazd do Paryża na noc sylwestrową. Wieczorny objazd miasta.. Nocny objazd miasta – gmach opery Garnier, plac Vendôme, Luwr, plac Concorde,wieża Eiffla. Od godz. 23.00 udział w zabawie na Polach Elizejskich, gdzie spotykają się mieszkańcy Paryża i turyści z całego świata, witając szampanem Nowy Rok. Powrót do hotelu ok. godz. 2.00.

4 DZIEŃ PARYŻ 01.01.2013
Od godz.11.00 dalsze zwiedzanie miasta. Spacer po wyspie Cité, zwanej kolebką Paryża – katedra Notre Dame, którą była natchnieniem dla Wiktora Hugo do napisania słynnego Dzwonnika z Notre Dame, Pałac Sprawiedliwości z gotycką Świętą Kaplicą i więzieniem Conciergerie. Następnie zwiedzanie Dzielnicy Łacińskiej – bulwar Saint-Michel, Sorbona – pierwszy francuski uniwersytet, Panteon, miejsce spoczynku najbardziej zasłużonych Francuzów (oraz Marii Skłodowskiej-Curie). Przejście pod Pałac Luksemburski, wybudowany dla Marii Medycejskiej, dziś siedziba Senatu, otoczony pięknymi ogrodami w stylu francuskim. Czas na posiłek. Przejazd metrem do dzielnicy Montmartre – wejście na wzgórze Montmartre, na którego szczycie znajduje się bazylika Sacre-Coeur, zwana perełką Paryża. Plac du Tertre, miejsce oddające artystyczną atmosferę czasów słynnych impresjonistów. Spacer dzielnicą rozrywki od placu Pigalle do Moulin Rouge – najsłynniejszego francuskiego kabaretu. Wyjazd do kraju ok. godz. 22.

5 DZIEŃ 02.01.2012
Przyjazd do Polski wieczorem.

Cena obejmuje
• przejazdy autokarem turystycznym (klimatyzacja, WC, barek, wideo),
• 2 noclegi w hotelu 2*, pokoje 2-osob. z łazienką, dopłata do pokoju 1-osob.220 PLN;
• 2 śniadania,
• opiekę pilota, który realizuje program turystyczny (bez wnętrz)
• ubezpieczenie Signal Iduna (NW, KL, bagaż).

UWAGA!
• Na kartę muzealną i bilety wstępu do obiektów (Luwr, Wersal, Centrum Pompidou, Łuk Triumfalny, Pałac Inwalidów, wieża Eiffla (II platforma), rejs statkiem oraz przejazdy metrem), należy przeznaczyć ok. 60 EUR.
• Dopłata do 2 ciepłych kolacji w restauracji typu self service w centrum Paryża – 90 PLN.
• Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze.

 

Dodaj komentarz