Finlandia – Laponia 27.12.2012 – 03.01.2013

1 DZIEŃ  Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w terminalu A (nowy), w hali odlotów, sektor E, stanowisko 269 -  LogosTour. Wylot do Helsinek. Przelot do Ivalo (fińska Laponia), leżącego 290 km za Kręgiem Polarnym. Transfer autokarem do apartamentów w Saariselkä. 2 [...]

Finlandia – Laponia 27.12.2012 – 03.01.2013

1 DZIEŃ 
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w terminalu A (nowy), w hali odlotów, sektor E, stanowisko 269 -  LogosTour. Wylot do Helsinek. Przelot do Ivalo (fińska Laponia), leżącego 290 km za Kręgiem Polarnym. Transfer autokarem do apartamentów w Saariselkä.

2 DZIEŃ 
Spacer po Saariselkä, słynnym lapońskim kurorcie. Przegląd miejscowej oferty rozrywkowo-sportowej, w której można znaleźć m.in.: przejażdżki skuterami śnieżnymi, powożenie reniferami i zaprzęgami psów husky, wypożyczalnie różnorodnego sprzętu do uprawiania sportów zimowych: narty zjazdowe i biegówki, nartosanki, rakiety śnieżne, sanki. W wiosce znajdują się liczne sklepy z pamiątkami i duży market.

3 DZIEŃ
Przejazd lokalnym skibusem na szczyt pobliskiej Pięknej Góry (Kaunispää), skąd rozpościera się rozległy widok na białe wzgórza Laponii. Po rozgrzaniu się popularnym w całej Skandynawii napojem glögi (szklanką gorącego wina z przyprawami) – grupowy zjazd na sankach najdłuższą w Europie, mającą ok. 1,5 km trasą. Następnie przejście pod wyciąg narciarski, gdzie można wypożyczyć sprzęt narciarski (narty, gogle, kombinezon, buty, rękawice, czapka). Wieczorem niepowtarzalna okazja skorzystania z prawdziwej, fińskiej sauny, w którą wyposażone są wszystkie apartamenty.

4 DZIEŃ
Po śniadaniu – dla chętnych – safari na skuterach śnieżnych. Przejazd na dwuosobowych skuterach trasą liczącą 10 km, pod opieką miejscowych przewodników. Po południu – dla chętnych – safari w zaprzęgu psów husky. Każdy zaprzęg jest złożony z sań na jedną osobę + jedna osoba powożąca; ciągną go 4 pary psów. Przejazd wielokilometrową trasą przez las. Po powrocie – możliwość przejazdu samochodem wyścigowym po lodzie. Za kierownicą zasiądzie jeden z słynnych fińskich kierowców rajdowych.

5 DZIEŃ
Po śniadaniu – dla chętnych – spokojna wycieczka saniami ciągniętymi przez renifery. Po południu – wyprawa w rakietach do zasypanego śniegiem, dziewiczego lasu. Czas wolny na zakupy wyrobów miejscowego rękodzieła – oryginalnych pamiątek m.in. z kości, futra i skóry renifera. Wieczór sylwestrowy

6 DZIEŃ
Rano – odpoczynek. Po południu zwiedzanie oryginalnego hotelu, gdzie znajdują się m.in. szklane domki przystosowane do oglądania zorzy polarnej oraz kilkanaście igloo skonstruowanych z lodu i śniegu. Po południu czas wolny albo możliwość kąpieli w kompleksie basenów (podgrzewana woda, tropikalna sceneria).

7 DZIEŃ 
Przejazd autokarem do Rovaniemi, głównego miasta fińskiej Laponii. Zwiedzanie Arktikum, oryginalnego, mieszczącego się pod ziemią, Muzeum Lapońskiego i Terenów Arktycznych. Następnie postój w znajdującej się na Kręgu Polarnym – Wiosce Świętego Mikołaja. Czas wolny na zakupy w kilkudziesięciu sklepach, okazja do zrobienia sobie zdjęcia ze świętym Mikołajem, zamówienie prezentów dla bliskich. Nocleg w Rovaniemi.

8 DZIEŃ 
Transfer na lotnisko, wylot do Helsinek. Przylot do Warszawy.

Cena zawiera:

  • Przeloty międzynarodowe,
  • Przeloty lokalne,
  • Transfery autokarem w Laponii,
  • Zakwaterowanie (6 noclegów) w 2-4-osob. apartamentach (sypialnia, aneks kuchenny z całym wyposażeniem, łazienka, sauna), 1 nocleg w Rovaniemi w hotelu 4*, dopłata do pokoju 1-osob. 1400 PLN,
  • Śniadania (szwedzki stół) w restauracji,
  • Opiekę pilota-przewodnika,
  • Ubezpieczenie Signal Iduna (NW, KL, bagaż).

UWAGA!

  • Na opłatę atrakcji sportowych (skutery śnieżne, powożenie reniferami, psami husky itp.) oraz wstępy do zwiedzanych obiektów (wioska igloo, Arktikum) należy przeznaczyć ok. 300 EUR.
  • Wieczór sylwestrowy: toasty szampanem na zamarzniętym jeziorze, spotkanie z lapońskim szamanem przy ognisku + uroczysta kolacja z dancingiem w restauracji – cena 560 PLN (płatne na 35 dni przed wyjazdem).

Dodaj komentarz