Emiraty Arabskie (+rejs w Omanie) 28.12.2012 – 04.01.2013

1 DZIEŃ Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w terminalu A (nowy), w hali odlotów, sektor E,  stanowisko 269 -  LogosTour. Wylot do Emiratów Arabskich. Przylot do Dubaju. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. 2 DZIEŃ: DUBAJ (Emiraty Arabskie) Zwiedzanie Dubaju. W programie m.in.: [...]

Emiraty Arabskie (+rejs w Omanie) 28.12.2012 – 04.01.2013

1 DZIEŃ
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w terminalu A (nowy), w hali odlotów, sektor E,  stanowisko 269 -  LogosTour. Wylot do Emiratów Arabskich. Przylot do Dubaju. Transfer do hotelu, zakwaterowanie.

2 DZIEŃ: DUBAJ (Emiraty Arabskie)
Zwiedzanie Dubaju. W programie m.in.: spacer po najstarszej dzielnicy Dubaju – Deira: wizyta na Gold Souq (Złoty Bazar) i Spice Souq (Bazar Przypraw). Zwiedzanie najstarszej szkoły-muzeum (z 1912 r.) i tradycyjnego domu arabskiego. Przeprawa na drugą stronę Creeku tradycyjną taksówką wodną – abra. Krótki postój na Old Souq (Stary Bazar). Zwiedzanie Muzeum Historii Dubaju. Przejazd promenadą. W drodze do dzielnicy Jumeirah przejazd obok Union House i Jumeirah Mosque. Przyjazd na plażę przy hotelu Burj Al Arab (321 m, możliwość zdjęć). Przejazd wzdłuż sztucznej wyspy Palm Jumeirah. W drodze powrotnej przejazd wzdłuż ulicy Sheikh Zayed Road, gdzie stoją drapacze chmur i najwyższy wieżowiec świata Burj Khalifa (828 m). Przejazd nad strumień Creek – powitalna kolacja na tradycyjnej arabskiej łodzi dhow połączona z rejsem po dubajskim Creeku (Dubai by night).

3 DZIEŃ: HATTA
Wyjazd w rejon gór Hajjar. Przejazd do miejscowości Hatta. Zwiedzanie tradycyjnej wioski górskiej. Obiad w hotelu Hatta Fort. Po krótkim odpoczynku, przejazd na safari po pustyni. Wizyta na farmie wielbłądów, gdzie dla chętnych możliwość jazdy na quadach po pustyni (ok. 30 USD/15 minut). Po zachodzie słońca przejazd do tradycyjnej arabskiej oazy na pustyni, gdzie serwowana będzie kolacja (bufet, napoje bezalkoholowe wliczone w cenę). Możliwość przejażdżki na wielbłądzie, malowanie henną, palenie fajki wodnej shisha, możliwość zdjęć w strojach arabskich, pokaz tańca brzucha. Powrót do hotelu.

4 DZIEŃ: MUSANDAM (Oman)
Całodniowy wyjazd do regionu Musandam w Omanie, leżącego nad Oceanem Indyjskim. Przejazd do miejscowości Dibba. Następnie rejs tradycyjną łodzią dhow po wodach Zatoki Omańskiej, wzdłuż klifowego wybrzeża. Obiad na pokładzie. Możliwość nurkowania (snorkeling). Po południu powrót do Dibba. Transfer do hotelu. Wieczór sylwestrowy z kolacją.

5 DZIEŃ: EMIRAT SHARJAH – EMIRAT AJMAN
Wycieczka po emiracie Sharjah – kulturalnej stolicy świata arabskiego. Przejazd do emiratu Ajman. Po południu powrót do hotelu. Czas wolny.

Dla chętnych fakultatywnie wyprawa na połów krabów. Wyjazd ok. godz. 16:30 do emiratu Umm Al Quwain. Po zmierzchu wyprawa na połów krabów w okolice pobliskich wysp zarośniętych mangrowcami. Powrót na kolację serwowaną w formie bufetu (kuchnia międzynarodowa); na deser możliwość skosztowania złowionych krabów. Wieczorem powrót do hotelu. Uwaga! Należy zabrać stroje kąpielowe, ręcznik i buty do wody. Cena: 85 USD od osoby.

6 DZIEŃ: DUBAJ
Dzień wolny. Dla chętnych fakultatywnie:

 • przejazd do galerii handlowej Mall of the Emirates (cena uzależniona od ilości osób). Czas wolny na zakupy.
 • jazda na nartach po, mieszczącym się w Mall of the Emirates, prawdziwym stoku narciarskim – Ski Dubai (cena za pakiet 2 godz. ok. 70 USD, zawiera ciepłe ubranie).
 • po południu obiad w restauracji Al Iwan w najwspanialszym hotelu świata (pierwsze piętro), słynnym siedmiogwiazdkowym Burj Al Arab, zbudowanym w kształcie żagla na środku zatoki i mającym 321 m wysokości (cena ok. 130 USD obejmuje obiad w formie bufetu, kuchnia międzynarodowa, napoje dodatkowo płatne); cena przejazdów uzależniona od ilości osób.
 • przejazd na plażę w Jumeirah Park (wstęp ok. 3 USD);

7 DZIEŃ: EMIRAT AL AIN – ABU DHABI
Wycieczka do zielonego emiratu Al Ain. Zwiedzanie pałacu żony szejka Zayeda. Wjazd na najwyższy szczyt Emiratów – Jebel Hafeet. Obiad w restauracji hotelu położonego na wzniesieniu (bufet, woda mineralna wliczona w cenę). Po południu przejazd do stolicy Emiratów – Abu Dhabi. Przejazd promenadą (corniche) obok największego w Emiratach – meczetu Szejka Zayeda oraz drugiego w Emiratach 7* hotelu – Emirates Palace. Postój w tradycyjnej wiosce Heritage Village. Późnym wieczorem transfer na lotnisko.

8 DZIEŃ
Wylot do Europy. Przylot do Warszawy.

Trasa: DUBAJ (Emiraty Arabskie) – HATTA – MUSANDAM (Oman) – EMIRAT SHARJAH – EMIRAT AJMAN – EMIRAT AL AIN – ABU DHABI

Cena obejmuje:

 • przeloty międzynarodowe,
 • transfery lotniskowe,
 • przejazdy autokarem, a po pustyni – samochodami terenowymi,
 • zakwaterowanie w hotelu 4*, w pokojach 2-osob. z łazienką, dopłata do pokoju 1-osob. 1350 PLN; śniadania, 3 obiady, 2 kolacje,
 • wieczór sylwestrowy z kolacją,
 • wycieczki i bilety wstępu wg programu,
 • opiekę pilota,
 • usługi lokalnych przewodników,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (NW, KL, bagaż).

UWAGA!

 • Na 35 dni przed wyjazdem należy złożyć skan paszportu (strona ze zdjęciem – zeskanowana w kolorze), skan zdjęcia (w kolorze, twarz na wprost na jasnym tle, w formacie JPG o wielkości max. 40 KB) oraz opłatę za wizę 400 PLN. Paszport winien być ważny 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy i zawierać min. 1 wolną stronę. W paszporcie nie może być śladów pobytu w Izraelu (wiza, stempel graniczny).
 • Na zwyczajowe napiwki sugeruje się wziąć ok. 30 USD.

Dodaj komentarz