Chiny -Tybet + rejs po rzece Jangcy

Trzydniowy rejs rzeką Jangcy. Wielka Armia Terakotowa. Atrakcje Pekinu. Jedwab i perły. Wyprawa na Wielki Mur. Klejnot Tybetu – owiany tajemnicą Pałac Potala. Miasto jedwabiu i ogrodów – Suzhou. Nowoczesny Szanghaj i kosmopolityczny Hongkong. Tradycyjne Macau. 1 DZIEŃ Zbiórka na Lotnisku Chopina [...]

  • Dodane przez: Ambit Tour
  • Tagi:
  • Cena: 13.500 zł/osobę

Trzydniowy rejs rzeką Jangcy. Wielka Armia Terakotowa. Atrakcje Pekinu. Jedwab i perły. Wyprawa na Wielki Mur. Klejnot Tybetu – owiany tajemnicą Pałac Potala. Miasto jedwabiu i ogrodów – Suzhou. Nowoczesny Szanghaj i kosmopolityczny Hongkong. Tradycyjne Macau.

1 DZIEŃ
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w terminalu A (nowy), w hali odlotów, przy stanowisku odpraw LogosTour. Wylot do Chin. Chiny - Tybet (Jangcy)

2 DZIEŃ  PEKIN
Przylot do Pekinu. Zwiedzanie miasta (uwaga – w przypadku wolnych pokoi, zakwaterowanie w hotelu). Przejazd do Pałacu Letniego, w którym wypoczywała m.in. słynna cesarzowa Cixi ze swoim dworem. Spacer wzdłuż Jeziora Kunming, przez bogato zdobione korytarze. Przejazd do hotelu. Kolacja.

3 DZIEŃ  WIELKI MUR
Wycieczka na Wielki Mur. Ta najdłuższa na świecie fortyfikacja, mająca ponad 6300 km długości, powstała w III w. p.n.e. Następnie przejazd na teren nekropolii cesarzy z dynastii Ming. Wizyta w okolicy jednego z grobowców – możliwość obejrzenia wystawy prezentującej przedmioty, które miały się przydać cesarzom w ich życiu pozagrobowym. Spacer słynną Świętą Drogą. W drodze powrotnej do Pekinu – wizyta w wytwórni biżuterii i kosmetyków z pereł. Krótki postój w pobliżu obiektów olimpijskich – okazja do zrobienia zdjęć. Na kolację jedno z najbardziej znanych dań chińskich – kaczka po pekińsku oraz degustacja lokalnego trunku. Wieczorem, dla chętnych – przedstawienie opery chińskiej (ok. 25 USD), lub spektakl The Legend of Kung-fu (ok. 30 USD).

4 DZIEŃ  PEKIN
Zwiedzanie Pekinu. Przejście przez plac Plac Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen) do Zakazanego Miasta (zimowy pałac cesarski) – rezydencji 24 cesarzy. Następnie wizyta w tradycyjnej herbaciarni – degustacja oraz możliwość zakupów. Przejazd do Świątyni Nieba, gdzie cesarze wznosili modły o pomyślne plony. Główny pawilon tej świątyni stał się symbolem Pekinu. Wizyta w Centrum Medycyny Tradycyjnej – masaż, leki homeopatyczne. Przejażdżka rikszami po terenie tzw. hutongów, czyli wąskich uliczek najstarszych dzielnic Pekinu. Wizyta w domu rodziny chińskiej. Kolacja. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd nocnym pociągiem do Xi’an.

5 DZIEŃ XI’AN
Przyjazd do Xi’an – dawnej stolicy Chin. Transfer do hotelu na śniadanie (zakwaterowanie po czasie realizacji programu). Spacer po dzielnicy muzułmańskiej z licznymi straganami oferującymi wyroby rzemiosła ludowego i lokalne przysmaki. Spacer po kompleksie Wielkiego Meczetu – jest to przykład integracji architektury islamu z tradycyjną klasyczną architekturą Chin. Następnie przejście po zabytkowych murach miejskich. Zwiedzanie Muzeum Prowincji Shaanxi – interesująca kolekcja eksponatów związanych z regionem uważanym za kolebkę chińskiej cywilizacji. Kolacja w lokalnej restauracji – pierożkowy bankiet. Dla chętnych – barwne widowisko Tang Dynasty Show (ok. 26 USD). Wieczorem możliwy masaż stóp (od 23 USD).

6 DZIEŃ  XI’AN
Dalsze zwiedzanie Xi’an. Przejazd do ogrodu, gdzie stoi Wielka Pagoda Dzikiej Gęsi z VII w. – dzisiejszy symbol Xi’an. Wycieczka poza miasto, do Armii z Terakoty, liczącej ponad 2 tysiące lat, wiernej kopii dawnych sił obronnych. Stojąca w pełnym rynsztunku bojowym terakotowa armia pierwotnie liczyła ok. 8 tysięcy naturalnej wielkości figur żołnierzy i koni. Po powrocie do Xi’an – kolacja.

7 DZIEŃ  XI’AN – LHASA
Rano transfer na lotnisko i przelot do Lhasy. Stolica Tybetu leży na wys. ok. 3700 m n.p.m. Przejazd do miasta – po drodze wspaniałe krajobrazy. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na aklimatyzację wysokościową. Następnie krótki spacer po malowniczej ulicy Barkhor, znajdującej się w centrum starej Lhasy. Przejście do świątyni Jokhang, będącej najświętszym sanktuarium wyznawców lamaizmu. Zwiedzanie tej świątyni to spotkanie z bogactwem sztuki sakralnej i z niezwykłą, mistyczną atmosferą. Kolacja.

8 DZIEŃ  LHASA
Zwiedzanie Pałacu Potala – imponującej rezydencji dalajlamów, duchowych zwierzchników buddyzmu tybetańskiego. Ta górująca nad miastem monumentalna budowla jest jednym z architektonicznych cudów świata i jednocześnie – symbolem narodowej tożsamości Tybetańczyków. Zwiedzanie Norbulingka – kompleksu pałacowego będącego niegdyś letnią rezydencją dalajlamów. Wizyta w klasztorze Sera, ufundowanym przez jednego z ucz-niów mistrza Tsogkhapy – założyciela religii lamaistycznej. Degustacja tybetańskiej herbaty w lokalnej herbaciarni. Kolacja.

9 DZIEŃ  LHASA
Całodzienna wycieczka nad Jezioro Yamdrok, leżące na wysokości ok. 4400 m n.p.m. i otoczone wspaniałym krajobrazem. Po drodze – postój w lokalnej wiosce i odwiedziny rodziny Tybetańczyków. Kolacja w tradycyjnym, tybetańskim stylu i występy folklorystyczne.

10 DZIEŃ  LHASA – CHONGQING
Transfer na lotnisko i przelot do Chongqing. Transfer do miasta. Spacer po Ciqikou – uliczce otoczonej zabytkowymi domkami, w których mieszczą się butiki i nastrojowe lokale. Chwila relaksu w lokalnej herbaciarni. Wjazd na wzgórze i spacer po Parku Erling, z którego rozciąga malowniczy widok na miasto i port. Kolacja w stylu syczuańskim. Zaokrętowanie na statku. Rozpoczęcie rejsu późnym wieczorem.

11 DZIEŃ  REJS PO RZECE JANGCY
Rejs po Trzech Przełomach Rzeki Jangcy. Zejście na ląd i zwiedzanie Fengdu, niezwykłego miejsca zwanego Miastem Duchów. Według tradycyjnych wierzeń tutaj trafiają dusze tych, którzy za życia nie zasłużyli na raj. Powrót na statek, kontynuacja rejsu. Śniadanie, obiad i kolacja na pokładzie.

12 DZIEŃ  REJS PO RZECE JANGCY
Kontynuacja rejsu po Rzece Jangcy. Przepłynięcie przez pierwszy przełom, Qutang. Dopłynięcie do przystani miasta Wushan. Wpłynięcie w dopływ Jangcy – rzekę Daning (przepłynięcie 3 małych przełomów). Powrót na Jangcy. Następnie przełom Wu – zwany Wąwozem Czarownic; po obu stronach rzeki stoją tysiącmetrowe skały. Przepłynięcie przez przełom Xiling – liczący ok. 50 km ostatni z Trzech Przełomów. Śniadanie, obiad i kolacja na statku.

13 DZIEŃ  REJS PO RZECE JANGCY  – YICHANG – WUHAN
Śniadanie na pokładzie. Dopłynięcie w pobliże słynnej Zapory na rzece Jangcy – będącej jednym z największych na świecie projektów hydroelektrycznych. Zejście na ląd, przejazd autokarem i oglądanie z bliska zapory. Powrót na statek. Zakończenie rejsu w Yichang. Przejazd szybkim pociągiem do Wuhan. Zakwaterowanie. Kolacja.

14 DZIEŃ  SZANGHAJ
Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd szybkim pociągiem do Szanghaju. Po południu zwiedzanie Muzeum Szanghajskiego – niezwykłej kolekcji prezentującej sztukę chińską na przestrzeni dziejów. Przejazd na nabrzeże, czyli słynny Bund – symbol Szanghaju. Spacer po gwarnej, oświetlonej setkami neonów, głównej ulicy handlowej – Nanjing. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Kolacja. Dla chętnych, wieczorem pokaz akrobatyczny (cena ok. 26 USD).

15 DZIEŃ  SZANGHAJ – SUZHOU – LUZHI
Całodniowa wycieczka autokarem do Suzhou – miasta pięknych ogrodów. Zwiedzanie jednego z najciekawszych – Ogrodu Mistrza Sieci (Wangshi Yuan). Następnie przejazd do Ogrodu Sztuki i spacer po malowniczym ogrodzie wśród licznych pawilonów. Lekcja kaligrafii z użyciem pędzla, atramentu oraz papieru ryżowego. Zwiedzanie manufaktury jedwabiu – możliwość poznania procesu produkcji oraz zakupy. Wizyta w Instytucie Hafciarstwa słynącym z oryginalnego haftu dwustronnego. Przejazd do Luzhi, wioski położonej malowniczo nad siecią kanałów. Rejs łodziami. Powrót do Szanghaju. Kolacja. Dla chętnych rejs statkiem po rzece Huang Pu – widok na wspaniale oświetlone wieżowce i bulwary Bundu oraz Pudongu (cena ok. 25 USD).

16 DZIEŃ  SZANGHAJ – ZHUHAI
Zwiedzanie świątyni Nefrytowego Buddy, w której przechowywane są cenne posągi Buddy. Przejazd do malowniczego ogrodu Yu Yuan. Czas wolny na Starym Mieście – spacer zabytkowymi uliczkami i atrakcyjne zakupy. Możliwość obejrzenia Szanghaju z tarasu widokowego 88-piętrowej wieży Jinmao (421 m). Kolacja. Transfer na lotnisko. Przelot do Zhuhai. Zakwaterowanie.

17 DZIEŃ  MACAU
Krótki przejazd na granicę z Macau. Zwiedzanie Macau, które przez prawie 450 lat znajdowało się pod zarządem Portugalii i ciągle stanowi mieszankę kultury Wschodu i Zachodu. Spacer po Avenida de Almeida Ribeiro – głównej alei miasta. Wizyta w świątyni Kun Lam poświęconej chińskiej Bogini Miłosierdzia – Guanyin. Wejście na wzgórze, gdzie znajdują się pozostałości katedry św. Pawła – fasada stojąca u szczytu wysokich schodów robi wielkie wrażenie. Spacer po romantycznym Placu Senackim otoczonym tradycyjną, portugalską zabudową. Zakwaterowanie. Kolacja.

18 DZIEŃ  HONGKONG
Rejs promem z Macau do Hongkongu – dawnej kolonii brytyjskiej. Zwiedzanie m.in. centrum finansowo-handlowego. Przejazd na bazar w dzielnicy Mong Kok, na którym główną atrakcją jest Targ Ptasi i Targ Kwiatowy. Następnie wjazd na szczyt Góry Victoria, skąd rozpościera się (przy dobrej pogodzie) wspaniały widok na miasto i zatokę. Czas wolny.

19 DZIEŃ  HONGKONG
Czas wolny na spacer lub atrakcyjne zakupy w centrum miasta. Transfer na lotnisko i wylot do Europy.

20 DZIEŃ
Przylot do Warszawy.

Trasa: PEKIN – XI’AN – LHASA  – REJS PO RZECE JANGCY – YICHANG – WUHAN – SZANGHAJ – SUZHOU – ZHUHAI- MACAU – HONGKONG

TERMINY:

  • 26.04 – 15.05.2014
  • 04.06 – 23.06.2014
  • 30.08 – 18.09.2014
  • 17.09 – 06.10.2014*
  • * cena +500 zł

Cena obejmuje:
• przeloty międzynarodowe,
• przeloty wewnętrzne,
• przeprawa promem z Macau do Hongkongu,
• przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem,
• podróże pociągiem, jeśli nocny przejazd – miejsca sypialne,
• transfery i wygodny transport bagażu (bez dźwigania) między miastami,
• zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, pokoje 2-osob., dopłata do pokoju 1-osob./kabiny 1-osob. 2950 PLN,
• rejs statkiem  4* kabiny 2-osob.,
• śniadania i kolacje; w czasie rejsu – śniadania, obiady, kolacje,
• opłatę za wjazd do Tybetu,
• opiekę pilota,
• usługi lokalnych przewodników,
• ubezpieczenie Signal Iduna (NW, KL, bagaż).

I RATA
1000 PLN płatna przy zapisie

II RATA
płatna na 45 dni przed wyjazdem

Uwaga:
• Przy wpłacie II raty należy złożyć paszport do wizowania ważny co najmniej pół roku po zakończeniu wycieczki, wypełniony wniosek wizowy (1 egz.), 1 zdjęcie (kolorowe, en face) oraz opłatę za wizę 220 PLN i za pośrednictwo wizowe 50 PLN.
• Brak możliwości wjazdu/wizy do Tybetu dla osób, które nie posiadają polskiego obywatelstwa/paszportu.
• Przebywanie w Tybecie wymaga dobrego stanu zdrowia; u niektórych osób mogą pojawić się objawy choroby wysokościowej. Zalecana konsultacja z lekarzem przed decyzją o udziale w wycieczce.
• Na bilety wstępu i napiwki dla przewodników, kierowców, bagażowych itd. należy zabrać ze sobą 380 USD do przekazania pilotowi po przylocie do Pekinu.

Dodaj komentarz