Chile – Argentyna – Paragwaj – Brazylia 27.12.2012 – 08.01.2013

1 DZIEŃ Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w terminalu A (nowy), w hali odlotów, sektor E, stanowisko 269 – LogosTour. Wylot do Chile. 2 DZIEŃ: SANTIAGO DE CHILE (Chile) Przylot do Santiago de Chile. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Po krótkim odpoczynku, [...]

Chile – Argentyna – Paragwaj – Brazylia 27.12.2012 – 08.01.2013

1 DZIEŃ
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w terminalu A (nowy), w hali odlotów, sektor E, stanowisko 269 – LogosTour. Wylot do Chile.

2 DZIEŃ: SANTIAGO DE CHILE (Chile)
Przylot do Santiago de Chile. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Po krótkim odpoczynku, zwiedzanie Santiago, m.in.: Plaza Mayor z katedrą, Plac Konstytucji i Niepodległości, gdzie stoi rezydencja prezydenta Pałac La Moneda, kościół św. Franciszka, wzgórze Santa Lucia z panoramą miasta. Kolacja.

3 DZIEŃ: VINA DEL MAR – VALPARAISO
Wycieczka do najsłynniejszego chilijskiego kurortu Vina del Mar. Jest to miasto-ogród i letnia rezydencja prezydenta. Następnie przejazd do Valparaiso, gdzie znajduje się dom poety Pablo Nerudy oraz siedziba Kongresu Chile. Powrót do Santiago. Kolacja.

4 Dzień SANTIAGO DE CHILE – BUENOS AIRES (Argentyna)
Przelot do Buenos Aires. Transfer do hotelu. Po południu czas wolny. Dla chętnych spacer po mieście. Po drodze – Wieża Anglików podobna do londyńskiego Big Benu i mauzoleum poległych w wojnie o Falklandy-Malwiny, plac i pomnik wyzwoliciela Ameryki gen. San Martina, kolorowy deptak handlowy Florida. Dla chętnych przejazd zabytkowym metrem z 1915 r. lub wizyta w słynnej Cafe Tortoni. Kolacja.

5 DZIEŃ: BUENOS AIRES
Zwiedzanie Buenos Aires: centrum miasta z Plaza de Mayo – placu, na którym znajduje się Casa Rosada – siedziba rządu, a także katedra metropolitalna i dwa ratusze, jeden kolonialny, a drugi współczesny. Przejazd obok klasycystycznego Pałacu Kongresu. Obiad. Wizyta w kolebce tanga, portowej dzielnicy La Boca, z jej malowniczymi, kolorowymi domkami z blachy falistej i drewna. Cmentarz Recoleta – miejsce spoczynku m.in. Evity Peron. Przejazd przez eleganckie dzielnice rezydencji i ambasad – Palermo Chico, Puerto Madero. Spacer po parku Palermo Grande. Dla chętnych rejs po kanałach potężnej delty ujścia rzeki La Plata, poznanie życia wyspiarzy, ich domków na palach i bujnej przyrody wysp (cena 45 USD). Wieczór sylwestrowy – kolacja oraz profesjonalny pokaz tanga w stylowej restauracji.

6 DZIEŃ: BUENOS AIRES
Czas wolny. Kolacja. Dla chętnych, fakultatywnie rejs katamaranem przez wody szerokiej w tym miejscu rzeki La Plata do Urugwaju. Zwiedzanie jednego z najstarszych i najpiękniejszych miast kolonialnych Ameryki Południowej – Colonia del Sacramento. Podziwianie Starego Miasta założonego przez Portugalczyków w XVII w. Obiad. Cena 175 USD.

7 Dzień PUERTO IGUAZU (Argentyna)
Przelot do Puerto Iguazu. Zwiedzanie najpiękniejszych wodospadów świata – Iguazu (po stronie argentyńskiej). Fakultatywna wycieczka pod wodospady pontonami. Następnie przejazd samochodami terenowymi przez dżunglę – możliwość obserwacji przyrody w lesie pełnym motyli, orchidei i egzotycznego ptactwa oraz wszędobylskich coati – ostronosów (cena 90 USD). Kolacja.

8 Dzień FOZ DO IGUACU (Brazylia)
Spacer po parku narodowym po stronie brazylijskiej. Możliwość obserwacji najpotężniejszej kaskady zwanej Garganta del Diablo. Obiad. Po południu wizyta w Parku Ptaków.

9 Dzień CIUDAD DEL ESTE (Paragwaj)
Przejazd do Ciudad del Este, przygranicznego miasta w Paragwaju. Most przyjaźni łączący Paragwaj z Brazylią, ponad nurtem potężnej Parany oraz katedra św. Błażeja w kształcie arki – to najbardziej godne uwagi obiekty. Obiad. Zwiedzanie tamy Itaipu.

10 Dzień FOZ DO IGUACU – RIO DE JANEIRO
Przelot do Rio de Janeiro. Zwiedzanie miasta. Wjazd na górę Corcovado, na której wierzchołku stoi monumentalny posąg Chrystusa. Przejazd do podnóża Głowy Cukru i wjazd na wierzchołek wzgórza. Obiad. Zwiedzanie katedry św. Sebastiana. Na trasie przejazdu – słynne budowle w tym zabytkowy akwedukt Lapa, piłkarski stadion Maracana (z zewnątrz) oraz Sambodromo – miejsce słynnego, corocznego karnawału. Wieczorem dla chętnych Samba Show (cena 120 USD).

11 Dzień RIO DE JANEIRO – PETROPOLIS
Wypoczynek na słynnej plaży Copacabana. Dla chętnych, fakultatywnie całodzienna wycieczka (z obiadem) do Petropolis, leżącej w stanie Rio de Janeiro, ulubionej miejscowości artystów. Położone w górach miasto od XIX wieku było letnią rezydencją pochodzących z Europy brazylijskich cesarzy oraz lokalnych arystokratów. Zwiedzanie zbudowanego przez cesarza Pedro pałacu, obecnie muzeum, w którym mozna podziwiać stare meble, biżuterię, korony królewskie i inne dzieła sztuki. Jedną z największych atrakcji miasta jest też skonstruowany ze szkła Pałac Kryształowy. Powrót do Rio de Janeiro, kolacja.

12 Dzień RIO DE JANEIRO
Wypoczynek na słynnej plaży Copacabana. Dla chętnych, fakultatywne zwiedzanie egzotycznego ogrodu botanicznego Jardim Botanico, w którym podziwiać można szpaler 200 palm królewskich, ponad 6500 gatunków roślin, 140 gatunków ptaków, zabytki archeologiczne, dzieła sztuki. Wizyta w muzeum brazylijskich kamieni szlachetnych (możliwość zakupów). Po południu transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

13 Dzień
Przylot do Warszawy.

Trasa: SANTIAGO DE CHILE (Chile) – VALPARAISO – VIŇA DEL MAR –  BUENOS AIRES – COLONIA DEL SACRAMENTO (Urugwaj) – PUERTO IGUAZUFOZ DO IGUACU – CIUDAD DEL ESTE (Paragwaj) RIO DE JANEIRO (Brazylia) – PETROPOLIS

Cena obejmuje:

 • przeloty międzynarodowe,
 • przeloty wewnętrzne,
 • przejazdy autokarem/mikrobusem,
 • zakwaterowanie w hotelach 3*, w Buenos Aires i Rio de Janeiro hotele 4*, pokoje 2-osob., dopłata do pokoju 1-osob. 1700 PLN,
 • śniadania, obiady lub kolacje wg programu,
 • wycieczki wg programu,
 • opiekę pilota,
 • usługi lokalnych przewodników,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (NW, KL, bagaż).

UWAGA!

 • Wieczór sylwestrowy z uroczystą kolacją i Tango Show – cena 950 PLN, płatna w PLN na 35 dni przed wyjazdem.
 • Na bilety wstępu i opłaty lotniskowe należy zabrać ok. 170 USD.
 • Na zwyczajowe napiwki sugerujemy przeznaczyć ok. 30 USD.

Dodaj komentarz