Austria – Wiedeń

1 DZIEŃ Zbiórka na Lotnisku Chopina, w terminalu A (stary), w hali odlotów, prawa strona przy schodach ruchomych – stanowisko LogosTour. Wylot do Wiednia. Przylot na lotnisko międzynarodowe. Zwiedzanie miasta. Przejazd wzdłuż otoczonego zielenią bulwaru Ringstraße, przy którym stoją reprezentacyjne gmachy: opery, [...]

 • Dodane przez: Ambit Tour
 • Tagi: , ,
 • Cena: od 3.980 zł / osobę
Austria – Wiedeń

1 DZIEŃ
Zbiórka na Lotnisku Chopina, w terminalu A (stary), w hali odlotów, prawa strona przy schodach ruchomych – stanowisko LogosTour. Wylot do Wiednia. Przylot na lotnisko międzynarodowe. Zwiedzanie miasta. Przejazd wzdłuż otoczonego zielenią bulwaru Ringstraße, przy którym stoją reprezentacyjne gmachy: opery, cesarskiego pałacu Hofburg, Muzeum Sztuk Pięknych i Muzeum Historii Naturalnej, ratusz, Burgtheater, parlament i uniwersytet. Po południu transfer do hotelu. Kolacja.

2 DZIEŃ
Zwiedzanie najbardziej reprezentacyjnych pałaców będących dawniej siedzibami cesarzy. Hofburg – apartamenty cesarza Franza Józefa i jego żony Elżbiety. Podziwianie wspaniałej kolekcji sreber i porcelany. W części pałacu zwanej Muzeum Sisi znajdują się osobiste przedmioty należące kiedyś do pięknej cesarzowej. Powrót do hotelu. Czas wolny na przygotowanie się do spędzenia Sylwestra. Wieczorem przejazd na Stare Miasto, do ekskluzywnej restauracji. Kolacja sylwestrowa składająca się z 6 dań i aperitifu (napoje osobno płatne). Po uroczystej kolacji (dla chętnych – powrót do hotelu) powitanie Nowego Roku w okolicach placu św. Stefana i katedry, gdzie corocznie odbywa się wielka zabawa tysięcy wiedeńczyków i turystów. Po północy imponujący pokaz sztucznych ogni nad parkiem Prater. Powrót do hotelu.

3 DZIEŃ
Przed południem – czas wolny. Po południu dla chętnych przejazd na koncert do oranżerii w pałacu Schönbrunn (cena ok. 60 EUR; zgłoszenia przy zapisie na wycieczkę). Przez dziesiątki lat ta nastrojowa sala była miejscem uroczystości ku czci cesarza, koncertów i muzycznych konkursów, w których brali udział m.in. Mozart i Salieri. Na uroczysty koncert składają się fragmenty oper Mozarta oraz najsłynniejsze arie i walce Johanna Straussa. Partie solowe wykonywać będą śpiewacy operowi, a tańce – artyści baletu. Po koncercie powrót do hotelu. Kolacja.

4 DZIEŃ
Zwiedzanie Wiednia. Przejazd pod najbardziej oryginalny dom w stolicy, kolorowy Hundertwasser-House. Następnie przejazd obok secesyjnego obserwatorium astronomicznego Urania, zbudowanego nad Dunajem 100 lat temu. Przejazd przez słynny most Reichsbrücke do UNO City, kompleksu gmachów ONZ. Wizyta na wieży Donauturm i podziwianie widoku na miasto z wysokości 252 metrów. Przejazd do pałacu Schönbrunn, letniej rezydencji Habsburgów. Przejście przez ok. 40 komnat z imponującym wyposażeniem. Następnie wizyta w salach, gdzie mieści się Cesarska Kolekcja Mebli. Wspaniałe sprzęty pochodzące z pałaców władców i wykonane podczas ok. 500 lat ich panowania. Są wśród nich meble barokowe, w stylu biedermaier i rokoko, a także komplet rustykalnych sprzętów, których używała cesarzowa Sisi. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.

Cena zawiera:

 • Przeloty międzynarodowe,
 • Przejazdy autokarem/mikrobusem turystycznym,
 • Zakwaterowanie: hotel 3*, pokoje 2-osob. z łazienką, TV, klimatyzacją, dopłata do pok. 1-osob. 350 PLN, 3 śniadania, 2 kolacje,
 • Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie,
 • Opiekę polskiego pilota, usługi przewodnika lokalnego,
 • Ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NW, bagaż).

UWAGA!

 • Wieczór sylwestrowy z uroczystą kolacją – cena 250 PLN (płatne na 35 dni przed wyjazdem).
 • Zajmowanie miejsc w autokarze/mikrobusie na miejscu wg kolejności zapisu na listę uczestników.
 • Na napiwki należy przeznaczyć ok. 20 EUR.

 

Dodaj komentarz